Śpisz w bieliźnie? Ekspert tłumaczy, dlaczego to źle i lepiej spać bez majtek

Ludzie, którzy śpią bez bielizny twierdzą, że to duża wygoda. Jednak takie praktyki są także korzystne dla zdrowia, co potwierdzają ginekolodzy.

Na blogu mamaginekolog.pl, pojawił się artykuł dotyczący pozytywnych stron spania bez majtek. Autorka twierdzi, że dzięki pozbyciu się bielizny na noc, możemy uniknąć wielu infekcji.

Jak to możliwe?

W pochwie produkowany jest śluz, a jego główne zadanie to ochrona narządów płciowych przed brudem. Dzięki niemu wszystkie zanieczyszczenia wypływają z pochwy i nie dostają się do środka. Jeśli cokolwiek dotknie okolic intymnych, produkcja śluzu się zwiększa.

Jak łatwo się domyślić, gdy śpimy w majtkach, a do tego przyklejamy do nich wkładki higieniczne, gruczoły zwiększają aktywność, bo nie odróżniają dotyku materiału od innych nieproszonych gości.

W artykule czytamy, że zwiększenie poziomu wilgoci w okolicach intymnych wręcz zaprasza w te miejsca bakterie i grzyby, które świetnie rozwijają się dzięki obecności wody. W ten prosty sposób możemy nabawić się wielu poważnych infekcji intymnych.

Aby temu zapobiec lekarka poleca 'suszenie' pochwy nocą, kiedy możemy sobie na to pozwolić i bielizna nie jest nam niezbędna. Podkreśla jednocześnie, że każdy organizm działa inaczej, a swoje nawyki należy dostosować do własnych potrzeb.

Zapewnia jednak, że test spania bez majtek przez 4 tygodnie nikomu nie zaszkodzi, a może zaowocować przydatnymi wnioskami na temat naszego organizmu.

Co z mężczyznami?

Nicole Sochacki-Wójcicka podkreśla, że także panowie powinni zapewnić sobie więcej swobody podczas snu. Kobieta zaleca mężczyznom rezygnację z bielizny na noc lub inwestycję w luźne bokserki.

Podkreśla, że przegrzewanie jąder osłabia jakość nasienia, dlatego zaleca się utrzymywanie ich w temperaturze nieco niższej niż temperatura reszty ciała.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Historia jak z komedii romantycznej! Ich miłość rozkwitła na Instagramie

Więcej o: