Chciała zamieszkać na środku najruchliwszego skrzyżowania w mieście. Interweniowali kierowcy

Pracownicy ośrodka ""Łapa'' z Nysy zostali poinformowani o dzikiej kaczce, która uwiła sobie gniazdo na wysepce między ruchliwymi ulicami. Przyszła mama zaczęła już wysiadywać w nim jaja.

Pewna przyszła mama dość niefortunnie oceniła w ostatnich dniach teren, w którym zamierzała uwić gniazdko dla swoich pociech. Kaczka krzyżówka z Nysy, bo o niej tu mowa, obrała sobie za najlepsze miejsce do wysiadania jaj i życia, najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w mieście.

Niefortunnego wyboru kaczka dokonała w nocy z poniedziałku na wtorek. Chwilę wcześniej na wysepce między ruchliwymi ulicami skoszono trawę, więc ptak miał z czego budować gniazdo. Nie wiadomo jednak czym mógł kierować się decydując na życie w tak niebezpiecznej okolicy.

Na szczęście to, czego nie zauważyła kaczka, dostrzegli kierowcy. Szybko zawiadomili pracowników nyskiego Pogotowia Opiekuńczo-Adopcyjnego dla Zwierząt "Łapa", a ci pospieszyli zwierzęciu z pomocą. 

Pracownicy ośrodka pojawili się na miejscu koło południa we wtorek i zabrali z niebezpiecznej wysepki kaczkę i świeżo zniesionych 9 jajek. Przyszłą, nierozsądną mamę i jej jaja zawieziono do specjalnej woliery dla dzikich ptaków.  

Kaczka była bardzo mocno przegrzana. Z powodu lokalizacji gniazda, zagrożenia dla zdrowia i życia ptaka musiał on być przesiedlony wraz z całym gniazdem. W naszej wolierze do minimum ograniczyliśmy czynniki stresowe

- napisali pracownicy ''Łapy'' na swoim Facebooku.  

Kaczka przebywa teraz w ośrodku i zgodnie z polityką ''Łapy'' pozostanie tam tak długo, jak będzie to konieczne, a później powróci na łono natury. Niestety istniało ryzyko, że po przeniesieniu gniazda i kontakcie jaj z ludźmi, ptak może odrzucić lęg.

Ku uldze pracowników ośrodka kaczka podjęła jednak ponowną próbę wysiadania jajek. Oby wszystko poszło już teraz z górki!

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Gdy dzieci robią TO po raz pierwszy. Zobaczcie ich niesamowite reakcje!

Więcej o: