Koniec z naciąganiem emerytów. Nowe prawo uderzy w nieuczciwych handlarzy

Ministerstwo Sprawiedliwości chce ochronić najstarszych obywateli przed oszustwami handlarzy. Rząd stworzy prawo, dzięki któremu emerytom nie wcisną leczniczej pościeli i zestawów garnków.

Popularne pokazy, na których pracownicy wielkich firm prezentują swoje wyjątkowe produkty są najczęściej odwiedzane przez emerytów i rencistów. Również ta grupa wiekowa zwykle ulega pokusie i kupuje uzdrawiające kołdry oraz specjalne zestawy garnków.

Niestety często wiąże się to z niespodziewanymi konsekwencjami. 

Jak donosi Dziennik Wschodni, zakup samoczyszczącego odkurzacza może obciążyć nasze konto nawet na 8 tysięcy. Wystarczy tylko, że niedokładnie zapoznamy się z umową zakupu i nie zauważymy, że zobowiązaliśmy się także do innych zakupów.

Takie wpadki zdarzają się głównie starszym osobom, które są ufne oraz nieodporne na manipulacje i oszustwa.

Na przeciw wychodzi im Ministerstwo Sprawiedliwości i nowe prawo, dzięki któremu oszukanie starszej osoby będzie o wiele trudniejsze.

Szansę na poprawę sytuacji widzę też we wprowadzeniu ograniczeń finansowych przy zakupach poza siedzibą firmy – mówi Lidia Baran-Ćwirta, miejski rzecznik konsumenta w Lublinie.

Jeśli rząd ograniczy organizatorów pokazów do sprzedaży na spotkaniach przedmiotów o dużo mniejszych cenach, najzwyczajniej takie przedsięwzięcia przestaną się opłacać.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl 

Więcej o: