Za co można dostać mandat na plaży? Kary obowiązują nawet za opalanie

Temperatura za oknem coraz częściej zbliża się do 30 stopni. To idealny moment, żeby wybrać się na plażę. Jednak zanim oddamy się lenistwu, warto sprawdzić, za co możemy tam dostać mandat.

Gdy za oknem nie ma ani jednej chmurki, a słońce mocno grzeje, zwykle wybieramy się nad wodę i spędzamy czas na najbliższej plaży.

Jednak żeby beztroski wypoczynek nie zamienił się w nieprzyjemne wspomnienie należy pamiętać o kilku zasadach i o tym, za co możemy dostać mandat wygrzewając się na piasku.

Pupile

Lubimy odpoczywać w rodzinnym gronie, do którego duża część z nas zalicza swoje psy. Jednak zabierając je na plażę ryzykujemy karą. Zanim przyprowadzimy nad wodę naszego pupila lepiej sprawdzić regulamin.

Większość plaż jest otwartych dla psów poza sezonem czyli od września do maja. W okresie letnim łamiąc zakaz wprowadzania czworonogów narażamy się na mandat o wysokości nawet 500 złotych.

Seks

Romantyczne zachody słońca na plażach sprzyjają amorom. Jednak pary muszą uważać, żeby się nie zagalopować. Seks na plaży to nadal stosunek w miejscu publicznym, który może skończyć się aresztem, ograniczeniem wolności lub grzywną w wysokości nawet 1500 złotych. 

Opalanie

Okazuje się, że zrzucanie zbyt dużej ilości garderoby na plaży, również może skończyć się karą. Za opalanie topless na publicznej plaży grozi nam nawet 500 złotych mandatu. Dla fanów plażowania bez kostiumów kąpielowych polecamy miejsca przeznaczone dla nudystów.

 

Alkohol

Jak podaje Gazeta Pomorska, picie alkoholu na plaży nie jest zakazane, chyba że inaczej mówi regulamin. Jednak jeśli pod wpływem alkoholu doprowadzimy do interwencji policji, wtedy picie nad wodą na pewno skończy się mandatem.

Papierosy

Palenie papierosów na plaży to kwestia ustaleń gminy. Dlatego zanim odpalimy fajkę, lepiej upewnijmy się, że jest to tam dozwolone.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Upał w mieszkaniu. Jak sobie radzić?

Więcej o: