Za co można dostać mandat na plaży? Kary obowiązują nawet za opalanie

Temperatura za oknem coraz częściej zbliża się do 30 stopni. To idealny moment, żeby wybrać się na plażę. Jednak zanim oddamy się lenistwu, warto sprawdzić, za co możemy tam dostać mandat.

Gdy za oknem nie ma ani jednej chmurki, a słońce mocno grzeje, zwykle wybieramy się nad wodę i spędzamy czas na najbliższej plaży.

Jednak żeby beztroski wypoczynek nie zamienił się w nieprzyjemne wspomnienie należy pamiętać o kilku zasadach i o tym, za co możemy dostać mandat wygrzewając się na piasku.

Pupile

Lubimy odpoczywać w rodzinnym gronie, do którego duża część z nas zalicza swoje psy. Jednak zabierając je na plażę ryzykujemy karą. Zanim przyprowadzimy nad wodę naszego pupila lepiej sprawdzić regulamin.

Większość plaż jest otwartych dla psów poza sezonem czyli od września do maja. W okresie letnim łamiąc zakaz wprowadzania czworonogów narażamy się na mandat o wysokości nawet 500 złotych.

Seks

Romantyczne zachody słońca na plażach sprzyjają amorom. Jednak pary muszą uważać, żeby się nie zagalopować. Seks na plaży to nadal stosunek w miejscu publicznym, który może skończyć się aresztem, ograniczeniem wolności lub grzywną w wysokości nawet 1500 złotych. 

Opalanie

Okazuje się, że zrzucanie zbyt dużej ilości garderoby na plaży, również może skończyć się karą. Za opalanie topless na publicznej plaży grozi nam nawet 500 złotych mandatu. Dla fanów plażowania bez kostiumów kąpielowych polecamy miejsca przeznaczone dla nudystów.

 

Alkohol

Jak podaje Gazeta Pomorska, picie alkoholu na plaży nie jest zakazane, chyba że inaczej mówi regulamin. Jednak jeśli pod wpływem alkoholu doprowadzimy do interwencji policji, wtedy picie nad wodą na pewno skończy się mandatem.

Papierosy

Palenie papierosów na plaży to kwestia ustaleń gminy. Dlatego zanim odpalimy fajkę, lepiej upewnijmy się, że jest to tam dozwolone.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Upał w mieszkaniu. Jak sobie radzić?

Więcej o:
Komentarze (6)
Za co można dostać mandat na plaży? Kary obowiązują nawet za opalanie
Zaloguj się
 • wudeer

  Oceniono 6 razy 4

  Jakoś faceci chodzą bez koszulek (często mają cyce większe niż niejedna dziewczyna) i nikt im za to mandatów nie daje.

 • apademak

  Oceniono 3 razy 3

  Nie mogę się nadziwić temu uporczywemu powtarzaniu prześladowczych bzdur nt. toplesu.
  Polskie prawo w żadnym punkcie nie odnosi się wprost do reguł ubioru na plaży.
  Kodeks wykroczeń mówi o tzw. wybryku (być może właśnie o tym autor domniemywa), lecz
  biorąc od uwagę, że na polskich plażach topless od dawna jest traktowany zupełnie normalnie, równorzędnie z innymi strojami plażowymi, to postawienie nawet takiego zarzutu żadnemu stróżowi prawa nie powinno przyjść do głowy (nawet, jeśli dostanie zgłoszenie). De facto, jedyna w powojennej historii próba ukarania kogoś za topless skończyła się anulowaniem bezprawnie wystawionego mandatu.

  Tego, co przyświecało autorowi artykułu w świadomym sianiu fałszywych informacji i negatywnych emocji, można się jedynie domyślać. Może była nią chęć wzbudzenia sensacji w sezonie ogórkowym? Ale dlaczego tak nieuczciwie?

 • dirk.gently

  Oceniono 11 razy 3

  "Za opalanie topless na publicznej plaży grozi nam nawet 500 złotych mandatu"
  I dlatego na wakacje jadę do cywilizowanego kraju a plażowanie w katolandzie zostawiam grażynom i januszom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX