Ksiądz Paweł z zakonnicą wychodzą na parkiet i... Tak szaleją w tańcu duchowni z Wrocławia

Po mszy prymicyjnej księdza Pawła Szydełki z Wrocławia odbyło się przyjęcie, na którym duchowny pokazał swoje taneczne umiejętności. Na parkiecie towarzyszyła mu zakonnica.

Czy ksiądz może dobrze bawić się na własnym weselu? Prawie, bo choć nigdy nie weźmie ślubu z ukochaną czy ukochanym, to przecież ślubuje wierność Bogu. A jak już wierność tę obieca, może wtedy urządzić imprezę, coś na miarę wesela właśnie. 

Impreza ta jest pewnie jednym z nielicznych momentów, gdy ksiądz ma okazję naprawdę dobrze się zabawić i powywijać na parkiecie. A o tym, jak dobrze mu to szło, przekonać się można dzięki pewnemu nagraniu. 

Po mszy prymicyjnej księdza Pawła Szydełki (czyli pierwszej, którą odprawiał po święceniach kapłańskich), odbyło się małe wesele. Wśród gości znalazły się panie w sukienkach koktajlowych, panowie w garniturach, księża w sutannach i zakonnice w habitach. A wszyscy, bez wyjątku, niezależnie od odzienia, prezentowali swoje taneczne umiejętności:

Film z przyjęcia prymicyjnego trafił (za pośrednictwem Gościa Wrocławskiego) do sieci i szybko stał się hitem polskiego internetu - udostępniono go już ponad 5 tysięcy razy. Nic dziwnego, wszak nie codzienie zdarza nam się oglądać księży i zakonnice w takim wydaniu.

Jak spojrzycie na drugi plan nagrania, zauważycie być może brata w habicie, który radzi sobie na parkiecie równie dobrze, co ksiądz Paweł.

Uroczysta msza prymicyjna to dla księży ogromne przeżycie i naprawdę wielkie wydarzenie. Prymicjanci odprawiają ją osobiście albo w koncelebrze. Na koniec zaś świeżo wyświęcony ksiądz błogosławi wiernych w wyjątkowy sposób - udziela tzw. błogosławieństwa prymicyjnego, podczas którego nakłada dłonie na głowy wiernych i niekiedy wręcza im okolicznościowy obrazem prymicyjny.

Czy nie tacy właśnie powinni być księża - do tańca i do różańca? 

Jak wam się podoba? Dajcie znać w komentarzu albo w mailu na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy!

Więcej o:
Komentarze (77)
Ksiądz Paweł z zakonnicą wychodzą na parkiet i... Tak szaleją w tańcu duchowni z Wrocławia
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 21 razy 15

  wole żeby tańczył z zakonnicą niż z małymi dziećmi

 • 3-kuleczka

  Oceniono 15 razy 15

  akurat nie widze w tym nic złego,
  nie cierpie kleru ale co to ma do rzeczy
  prywatnie niech robią co chcą

 • jslonko

  Oceniono 9 razy 7

  Siostrzyczka ma na czym usiąść i czym oddychać. Czy ktoś się może dziwić, że im dobrze szło? Nie wiadomo czym partner dysponuje, ale chyba też ma jakieś walory.

 • groupen

  Oceniono 9 razy 7

  są zgraną parą, widać, że nie raz tańcowali :)

 • laszlo4

  Oceniono 8 razy 6

  Katolska patologia. Promocja zgnilizny moralnej. Kiedy ten tępy naród się wreszcie ocknie i popędzi to pasożyty won do Watykanu..

 • Oceniono 10 razy 6

  No w końcu pokazują że tez są ludźmi i potrafią się bawić. Czas najwyższy bo od tej ich powagi to aż się słabo robi

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 5

  Niezle sie bawia za nasze pieniadze!!!

 • ministrant1-pl

  Oceniono 9 razy 5

  Wygląda na to, że musieli długo i wcześniej z sobą ćwiczyć. Można w związku z tym mieć uzasadnione podejrzenie, że będą to robić z sobą jeszcze długo, chyba, że trafi się ktoś inny chętny do takich ćwiczeń. i brutalnie rozwali ten układ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX