Julka wiedziała, że chore dzieci potrzebują ich bardziej. Pieniądze z komunii oddała hospicjum

Hospicjum Małego księcia w Lublinie otrzymało w prezencie 1500 złotych. To dar od 9-letniej Julki, która pieniądze na pomoc chorym dzieciom uzbierała w dniu pierwszej komunii.

Dzień pierwszej komunii to jedno z najważniejszych wydarzeń młodego katolika. Dzieci przystępują do sakramentów, które mają wprowadzić je w świadome wyznawanie wiary i często hucznie świętują to wydarzenie.

W Polsce utarło się już, że w dniu pierwszej komunii dziecku wyprawiane jest przyjecie i przynoszone są  prezenty. Te bardzo często przyjmują zaś formę wypełnionej pieniędzmi koperty. I choć żartuje się, że gotówka z komunii znika w niewyjaśnionych okolicznościach, to czasem zdarza się, że wydawana jest na naprawdę ważne cele. 

Na cudowny pomysł tego, na co przeznaczyć zebrane w dniu pierwszej komunii pieniądze, wpadła mała Julka z Włodawy. Dziewczynka zebrała podczas swojego święta 1500 złotych, a pieniądze te wykorzystała na... pomoc chorym dzieciom. 

Wyjątkowy prezent dostali od dziewczynki podopieczni Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Szczęśliwą wiadomością pracownicy ośrodka pochwalili się na Facebooku, gdzie zamieścili zdjęcie laurki narysowanej przez Julię.

Kochani, otrzymaliśmy bardzo wzruszający prezent od Julii, która przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej.Piękny gest małego dziecka dla naszych Podopiecznych, który wywołał wyjątkowe emocje wśród naszych pracowników i wolontariuszy.

- napisali pracownicy hospicjum.

Gest Julii wzruszył także odbiorców posta, którzy podziwiają dziewczynkę za wielkie serce i gratują jej rodzicom wspaniałego wychowania córeczki. 

Komentujący zwracają także uwagę na to, że tak własnie powinno wyglądać wychowanie dzieci w wierze, a komunia święta powinna być czasem przyjmowania Boga do serca, a nie zbierania drogocennych przedmiotów. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

100 lat sukienek na komunię. Tak zmieniały się polskie gusta od 1915 roku

Więcej o:
Komentarze (22)
Włodawa. Julka oddała pieniądze z komunii na pomoc hopspicjum
Zaloguj się
 • mopsek

  Oceniono 5 razy 5

  Tego klecha jej nie daruje. A swoja droga, czyta sie ze klecha wali dzieci po buzi za byle co. Pytanie co na to rodzice, nieraz mysle ze takie male biedne dziecko nie ma rodzica, bo nie czytam ze Taki ojciec wstal, podszedl do klechy i walnal go z cala miloscia. Dla mnie to nie jest rodzic, jezeli swojego dziecka nie broni, albo kuca przed klecha.

 • freud1

  Oceniono 4 razy 4

  Sa jeszcze w Polsce katolicy. A nawet chrzescijanie.
  Brawo mloda!

 • markowski222

  Oceniono 4 razy 4

  To wspaniały gest dziewczynki, brawo Julka!

 • histeria89

  Oceniono 1 raz 1

  Dopiero co wyśmiewaliście że dzieci oddawały część pieniędzy z komunii dla biednych dzieci w Afryce, teraz chwalicie że dla dzieci w hospicjum... kolor skóry u tamtych dzieci Wam przeszkadzał?

 • kataryniarski

  Oceniono 3 razy 1

  Janusze wyzwo jo od "lewaczek" :D

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 1 raz 1

  To jest wspaniałe i prawdziwie potrzebne. Cieszy, że jednych ludzi obchodzi los innych ludzi, tych słabszych i chorych. Chwalebne!

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 7 razy 1

  Wydała na co miała ochotę. To normalne. Jeden ma ochote na rower, inny na komputer, a ona miała ochotę dać kase hispicjum.

 • candlekeep

  Oceniono 1 raz 1

  Chciałbym, żeby te pieniądze zostały dobrze wykorzystane, a nie przetracone...

 • tocokocha

  0

  Oby zosta kiedys radna!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX