Nakręcili uroczą zabawę delfinów. 1500 ssaków pływało z wielorybem i jego matką

Kamera umieszczona w dronie nakręciła zjawiskowy film, na którym widać, jak mały wieloryb oraz jego matka bawią się z pływającymi obok delfinami.

Nagranie prezentuje aż 1500 delfinów, które wyskakują i chowają się z powrotem do wody zachęcając w ten sposób dwa wieloryby do wyścigów.

Eksperci tłumaczą, że takie zachowanie to w ich języku 'pyskowanie' i zaczepki, które zachęcać do przyłączenia się do zabawy. 

Delfiny wyglądają na bardzo zadowolone z zabawy, a wieloryby zdają się tym wcale nie przejmować - tłumaczy biolog morski, Nancy Black z Monterey Bay Whale Watch, w San Francisco.

Wśród tej dużej grupy delfinów wyróżniono dwa gatunki. Pierwszy to popularny w Oceanie Spokojnym delfin białoboki, którego bardzo często odwiedzają wybrzeża Kalifornii.

Jeśli przyjrzymy się nagraniu bliżej, zauważymy też rzadsze delfiny wielorybie z północy. Nie mają one płetw grzbietowych i są ciemniejsze. 

 

Jak podaje ladbible.com, naukowcy z Francji postanowili zbadać poziom szczęścia tych uroczych stworzeń. Obszerne badanie opublikowano w czasopiśmie Applied Animal Behaviour Science, a pomiary zadowolenia zwierząt mierzono aż przez 3 lata.

Jak się okazało delfiny, które nie żyją na wolności są najszczęśliwsze w obecności ludzi. Czekają na interakcje ze znajomymi osobami i czują się przy nich bezpiecznie.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

W lecie Polacy masowo porzucają psy. W okresie wakacyjnym aż 30% więcej czworonogów traci dom

Więcej o:
Komentarze (4)
Nakręcili uroczą zabawę delfinów. 1500 ssaków pływało z wielorybem i jego matką
Zaloguj się
 • hejter-skejter

  Oceniono 1 raz 1

  "zaczepki, które zachęcać do przyłączenia się do zabawy".
  Polska język trudna.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 1 raz 1

  Tawariszczi Riedaktiory z niniejszego organu lubują się w przydługich, wielozdaniowych tytułach, które często skracają, aby zmieściły się w zajawce na froncie, tworząc przy okazji kretynizmy jak w tym przypadku: „Nakręcili uroczą zabawę delfinów. 1500 ssaków pływało z wielorybem i matką”, w domyśle: I. matką 1500 delfinów — rekordzistką płodności u ssaków, II. matką, czyli do tej pory nieznanym przedstawicielem fauny ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX