Ta pułapka na ślimaki zachwyciła ludzi na całym świecie. Jest tania i skuteczna

Kilka składników i prosta pułapka na ślimaki gotowa. Wystarczy postawić ją w ogrodzie i nie przejmować się więcej zjedzonymi roślinami w ogrodzie i na balkonie.

Ślimaki to zmora wszystkich, którzy mają ogród z roślinami, a nie z samymi kamieniami (przypominamy - ślimaki kamieni nie jedzą). Nie jest łatwo się ich pozbyć, trutki często nie działają, eksterminacja "nożna" również nie jest skuteczna na dłuższą metę i w ogóle ślimaki w ogrodzie to koszmar. Jest jednak Michael Christian Petersen z Danii. Michael skonstruował doskonale prostą pułapkę na ślimaki, dzięki której mięczaki te przestały być jakimkolwiek problemem. Swój pomysł opublikował na Facebooku i teraz mówi o nim cały świat.

Jak widzicie na zdjęciu, żeby zbudować pułapkę na ślimaki nie potrzebujecie Bóg wie jakich sprzętów. Oto prosty przepis na naprawdę prostą pułapkę na ślimaki.

Jak zbudować pułapkę na ślimaki?

- 1 litr wody
- 25 g ekstraktu słodowego
- 30 mililitrów alkoholu
- 4 kartony po mleku

Wymieszaj ekstrakt słodowy z alkoholem w szklance wody i wlej wszystko do wody, którą masz w większym naczyniu. Rozlej mieszaninę po równo do każdego kartonu po mleku (muszą być z tych wysokich, nie w rozmiarze mini). Rozstaw pułapki po ogrodzie i czekaj na efekt.

Michael pisze, że to, co widać na zdjęciu, stało się już po 20 minutach. Radzi, żeby - jak już będziesz sprzątać pełne ślimaków pułapki, założyć jednak rękawice ogrodnicze, bo mięczaki te niekiedy przenoszą nieprzyjemne choroby.

Metoda ta jest nieszkodliwa dla środowiska. W odróżnieniu od innych środków ślimakobójczych, nie zaszkodzi ona innym zwierzętom. Dodatkowo jest stosunkowo humanitarna - w przeciwieństwie do rozgniatania ślimaków żywcem i trucia ich prawdziwymi truciznami z chemią.

Las od wschodu do zachodu. Wielka Brytania zasadzi aż 50 milionów drzew

Spróbowaliście? Polecilibyście tę metodę? A może znacie inną, lepszą i skuteczniejszą? Napiszcie w komentarzu albo wyślijcie do nas wiadomość na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Więcej o: