Żeby wejść na koncert Zenka Martyniuka i Sławomira, wyłamali bramki. "Cud, że nikt nie zginął"

Wierna grupa fanów Zenka Martyniuka i Sławomira nie przestaje rosnąc. Doszło już do tego, że aby dostać się na ich występ, wielbiciele wyłamują bramy.

Organizatorzy tegorocznych Dni Rudy Śląskiej wiedzą, jak przyciągnąć do siebie tłumy. Zaprosili na imprezę wykonawców, których utwory nuci cała Polska. Na terenie Targów Wireckich obok Sarsy miał pojawić się Sławomir i Zenek Martyniuk.

Gdy na scenie występował autor hitu 'Miłość w Zakopanem' organizatorzy zamknęli bramy prowadzące na teren koncertu. Rozwścieczyło to tłum osób, które chciały dostać się pod scenę i stamtąd podziwiać swoich idoli. Postanowili oni zniszczyć barierki i mimo działań ochrony wejść na teren imprezy.

W sieci pojawił się film, na którym widać mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy pomagają sobie w przedzieraniu się przez wyłamane barierki. 

Cud że nikt nie zginął - pisze Pan Adam Pyka, który był świadkiem tych niecodziennych scen.

Innego zdania są władze miasta, które utrzymują, że sytuację szybko opanowano i nikomu nie groziło duże niebezpieczeństwo.

Na prośbę organizatora sytuacja została opanowana w krótkim czasie. Administrator targowiska uszkodzenie ocenił jako niewielkie do naprawy we własnym zakresie - tłuamczy Andrzej Trzciński, naczelnik wydziału Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej w rozmowie z Dziennikeim Zachodnim.

Dlaczego zamknięto bramy?

Zgodnie z przepisami dotyczącymi Bezpieczeństwa Imprez Masowych, Dni Rudy Śląskiej zostały zabezpieczone na maksymalną liczbę 8 tysięcy uczestników imprezy. Jak podaje dziennikzachodni.pl, gdy organizatorzy zauważyli, że źle oszacowali zainteresowanie koncertami, a ludzi robi się za dużo - musieli zamknąć bramy. Od tamtej pory na terenie imprezy obowiązywał system rotacyjny - jedna osoba wychodzi z koncertu, a jedna wchodzi. 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

"Eksperymentowałam ze swoim wyglądem" - wywiad z Red Lipstick Monster

Więcej o: