Muszki owocówki atakują Wasze kuchnie? Możecie się ich bardzo łatwo pozbyć

W lato pojawiają się muszki owocówki i atakują nam nasze ulubione przekąski. Nie tylko są irytujące, ale przenoszą też niebezpieczne bakterie i wirusy. Na szczęście łatwo się ich pozbyć.

Wystarczy, że w lato zostawimy swój ulubiony owoc na kilka chwil bez opieki, a natychmiast wokół niego pojawią się małe muszki. Chociaż nie zjedzą nam one za dużo, to mogą zaszkodzić przenoszonymi zarazkami. Dlatego lepiej próbować odstraszyć owocówki z naszej kuchni. 

Czystość

Przede wszystkim dbajmy o czystość w swoich kuchniach. Muchy lubią resztki jedzenia i lepkie powierzchnie, dlatego utrzymując porządek na blacie i podłodze zniechęcimy je do odwiedzin.

Pułapki

Jak radzi portal tipy.pl, w miseczce należy umieścić ocet jabłkowy oraz pół soku z cytryny. Taka miksturę stawiamy na blacie. Muszki zachęcone zapachem mieszanki wpadną w pułapkę i utoną. 

Ciepło 

Muszki owocówki nie lubią ciepłego powietrza. Dlatego jeśli widzimy, że jest ich coraz więcej w naszej kuchni, wystarczy coś usmażyć lub ugotować. Dzięki temu muszki uciekną i udadzą się w chłodniejsze miejsce.

Poczęstunek

Jeśli nie lubicie drastycznych sposobów na walkę z owadami i nie chcecie ich zabijać, możecie wykorzystać ostatni sposób. Zostawcie na blacie w kuchni kawałek folii z dowolnym owocem. Kiedy zbiorą się na nim muszki, zwińcie folię i wynieście ją na zewnątrz, gdzie wypuścicie owady na wolność

 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Którą colę lubicie najbardziej? Okazuje się, że nie tę oryginalną [TEST SMAKU]

Więcej o: