Ale fart! Dwa razy wygrał milion na loterii. Takie szczęście zdarza się raz na 16 bilionów

Francuski obywatel dwa razy ustrzelił główną wygraną w loterii i dwa razy zgarnął milion euro. Matematycy twierdzą, że szanse na to są jak jeden do 16 bilionów.

Pierwszy raz Francuz, który pragnie pozostać anonimowy, wygrał główną nagrodę w loterii "My Million" w listopadzie 2016 roku. Drugi raz powtórzył tę sztukę dwa tygodnie temu w maju. Tym samym został jedynym człowiekiem na Ziemi, któremu udało się zdobyć główną nagrodę aż dwa razy.

"My Million" to loteria, w której można wygrać maksymalnie milion euro. Gracze nie wybierają sami szczęśliwych liczb - są one wybierane losowo przez automat, który wydaje kupony. Magazyn "Le Parisien" powołuje się na wyliczenia matematyków, którzy twierdzą, że szanse na wygranie jednorazowe głównej nagrody w "My Million" są jak jeden do 19 milionów. A co dopiero zdobycie dwa razy tej nagrody w tej samej loterii przez tę samą osobę!

Szanse na taki scenariusz matematycy wyliczyli na jeden do 16 bilionów.

A jednak mieszkańcowi regionu Haute-Savoie udała się ta sztuka, czym zapewne wyczerpał limit szczęścia mieszkańców całego świata na najbliższych kilka lat.

Więcej o: