Wystąpiła w telewizji. Lekarz zobaczył ją i od razu wiedział, że jest chora - uratował jej życie

Nicole McGuinness miała naprawdę niebywałe szczęście, że przed telewizorem tego wieczoru siedział doktor Eric Voigt. Mężczyzna na jej szyi zauważył niepokojący guzek. Od razu zaczął działać i uratował jej życie.

32-letnia Nicole McGuinness brała udział w amerykańskim programie, w którym odnawiała swój dom. W czasie emisji odcinka na paśmie stacji telewizyjnej Home and Garden TV dr Eric Voigt siedział wygodnie na fotelu. Wystarczył mu rzut oka na szyję kobiety, żeby zauważyć coś niepokojącego. Nie zwlekał ani chwili i wykorzystał media społecznościowe, żeby skontaktować się z Nicole.

Napisał na Facebooku post, w którym opisał przypadek Nicole i poprosił o pomoc w skontaktowaniu się z nią. Chciał jej powiedzieć, żeby koniecznie poszła się przebadać. Napisał, że jest chirurgiem-laryngologiem i guzek, który jest widoczny na jej szyi może oznaczać nowotwór. Resztę zrobiła magia mediów społecznościowych, które połączyły doktora z Nicole.

Jako chirurg-laryngolog jestem wyczulony na takie rzeczy i widzę je od razu - mówił w wywiadzie dla telewizji ABC.

Nicole na szczęście wysłuchała go i poszła się zbadać. Wyniki, jakie otrzymała, zmroziły jej krew w żyłach. Jednoznacznie wskazywały na raka tarczycy.

Dla kobiety był to szok, zwłaszcza, że była właściwie pod permanentną opieką lekarzy. W przeszłości udało jej się pokonać raka mózgu, także tak naprawdę lekarze powinni byli zauważyć niepokojącą zmianę na jej szyi. Zrobił to - zdalnie - widz programu telewizyjnego, który na szczęście siedział tego wieczoru przed telewizorem.

W programie "Good Morning America" Nicole i doktor spotkali się pierwszy raz na żywo:

 
Więcej o: