Nie żyje Roman Kłosowski. Maliniak z ''Czterdziestolatka'' miał 89 lat

Roman Kłosowski, odtwórca roli Maliniaka w ''Czterdziestolatku'' zmarł w poniedziałek 11 czerwca w wieku 89 lat.

Śmierć aktora potwierdził jego syn w rozmowie z ''Super Expressem''. Mężczyzna poinformował, że jego ojciec od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. 

To prawda, tato nie żyje. Nie chciałbym mówić o szczegółach. Mogę powiedzieć, że w ostatnich dniach bardzo ciężko chorował. Odszedł spokojnie.

Od kilku miesięcy aktor przebywał w domu opieki pod Łodzią. W ośrodku zamieszkał po przedyskutowaniu sprawy z rodziną, a zmusił go do tego właśnie słaby stan zdrowia i konieczność specjalistycznej opieki. 

Żona aktora zmarła w 2013 roku. Od tego czasu mężczyźnie pomagała jego rodzina i sąsiedzi. 

Roman Kłosowski - kariera

Aktor urodził się 14 lutego 1929 roku w Białej Podlaskiej. Jeszcze jako nastolatek przeprowadził się do Warszawy, gdzie ukończył PWST. Dyplom aktora zdobył w 1053 roku, a w 1965 ukończył dodatkowo specjalizację reżyserską. 

Jako aktor debiutował na deskach teatru w Szczecinie w 1953 roku. W tym samym roku zagrał też w swoim pierwszym filmie ''Celuloza''  w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

W 1995 roku Roman Kłosowski dołączył do obsady Teatru Dramatycznego w Warszawie. Wcześniej, w latach 1976- 1981 kierował Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Więcej o: