Wskazuje go palcem i mówi córce: "Dlatego chodzisz do szkoły". Odpowiedź robotnika jest doskonała

Andy jest robotnikiem i pracuje na budowie. Jaka to praca, wie właściwie każdy - ciężka i naprawdę brudna. Kiedy więc obca kobieta wskazała na niego palcem i powiedziała córce takie słowa, Andy nie wytrzymał.

"Nie oceniaj ludzi po okładce" - tego uczymy się w szkole i od swoich rodziców. Ale jak widać, nie wszyscy. Andy Ross doświadczył tego na własnej skórze, kiedy umorusany po ciężkim dniu pracy wszedł do sklepu zrobić szybkie zakupy. W kolejce stała razem z nim dziewczynka, która zapatrzyła się na mężczyznę. Nic dziwnego - Andy to kawał chłopa, ramiona wytatuowane, twarz i ubranie zakurzone, mocno opalony. Do dziecka podeszła matka i konspiracyjnym szeptem mówi:

Właśnie dlatego chodzisz do szkoły

Bez żadnego zastanowienia połączyła wygląd Andy'ego z tym, co uznała za oczywistą oczywistość - brakiem wykształcenia. Tymczasem Andy może się pochwalić całkiem niezłym doświadczeniem nie tylko na budowie, ale również w różnych szkołach. Ma dyplom ukończenia szkoły wyższej, koledż zakończył z wyróżnieniem, przeszedł wiele kursów poszerzających jego wiedzę... Mama dziewczynki nie miała o tym oczywiście pojęcia. Z góry założyła, że skoro mężczyzna jest zakurzony i pracuje na budowie, to jednocześnie musi być idiotą.

Andy postanowił uświadomić innych, jak krzywdzące jest takie podejście. Swoją "przygodę" opisał na Facebooku takimi słowami:

Po pierwsze, jestem naprawdę wyedukowanym "brudasem". Mam dyplom szkoły wyższej, skończyłem college, mam różne certyfikaty. Uznanie, że jestem niewyedukowany bo tak wyglądam to... głupota.

Po drugie, jeśli mówisz swojej córce, żeby się uczyła bo widzisz moje tatuaże na ramionach, to w ten sposób niszczysz jej kreatywność. Jestem dumny ze swoich tatuaży, są dziełem artysty. To odwzorowanie mojej dumy z kraju i mojej służby wojskowej i medycznej.

(...) Poza tym sam wybrałem swoje miejsce pracy na budowie. Jestem z tego dumny - buduję Amerykę i każdego dnia jestem zadowolony ze swojej pracy. Próbowałem pracy przy biurku, ale to nie dla mnie. Uwielbiam pracować rękami i na zewnątrz. Czasem jest brudno. Zarabiam niezłe pieniądze. Mam dodatki. Utrzymuję swoją rodzinę bez problemu. Także mój wygląd nijak się ma do mojej inteligencji albo wykształcenia.

I dał kilka rad takim jak ona:

1 - nie oceniaj innych po wyglądzie
2 - rób to, co kochasz, a nie będzie to nigdy pracą
3 - praca fizyczna to najlepsza praca.
4 - wykształcenie jest ważne, ale szkoła wyższa nic ci nie gwarantuje
5 - doświadczenie, ciężka praca i oddanie to sukces
6 - nie bądź dupkiem, który ze swoich dzieci również robi dupków
7 - kiedy chcesz kogoś obrazić upewnij się, że ten ktoś nie jest lepiej wykształcony od ciebie
8 - muszę się umyć

Ze wszystkimi się zgadzamy :)

To też może cię zainteresować:

Więcej o: