Rybacy wyłowili dziwaczną rybę. Ma głowę jak u... gołębia. Ludzie nie wierzą w to, co widzą

Rybacy z chińskiej prowincji Kuejczou złowili rybę, której główka przypominała łepek gołębia. Ekspert z Akademii Rolniczej wyjaśnił, skąd wzięła się ta zaskakująca deformacja.

Coraz częściej Ziemia odkrywa przed nami swoje małe tajemnice, także te związane z życiem podwodnym. Morza wyrzucają na brzegi niespotykane dotąd gatunki zwierząt, rybacy wyławiają z głębin stworzenia, które nie raz przyprawić mogą nie tylko o zachwyt, ale i o dreszcze.

Niesamowity widok spotkał na początku miesiąca kilku rybaków z chińskiej prowincji Kuejczou. Mężczyźni trafili na rybę, jakiej nie widzieli nigdy wcześniej w swoim życiu, a była ona dla nich na tyle niesamowita, że postanowili obfotografować ją z każdej możliwej strony. Dlaczego? To proste. Zwierzę miało głowę, która bardziej niż rybią, przypominała łepek gołębia lub delfina. 

Rybacy zrobili zdjęcia i nakręcili filmy, po czym, z szacunku do przyrody, wypuścili niezwykłe stworzenie z powrotem do wody. Nagranie z tego spotkania trafiło natomiast do sieci, początkowo do chińskiego portalu Weibo, a później także na Facebooka.

Ryba wróciła do wody, więc nie można jej przebadać by stwierdzić, skąd tak nietypowy wygląd. W sieci trwają spekulacje, co mogło wywołać mutację. Jedni podejrzewają skażenie wody, inni obstawiają eksperymenty genetyczne, a niektórzy najzwyczajniej w świecie żartują sobie, że musiało dojść do przygody ryby z ptakiem.

Jaka jest prawda? Tego w stu procentach niestety nie wiadomo, ale Chińczycy ciągle próbują znaleźć jakieś wytłumaczenie.  

Reporterzy chińskiego Sina.com próbowali skontaktować się i przeprowadzić wywiad z którymś z rybaków, jednak przez kilka dni ich próby kontaktu spełzały na niczym. Postanowili więc zasięgnąć opinii innych amatorów rybołówstwa z prowincji Kuejczou.  

Okazało się, że w okolicy nikt nigdy wcześniej nie widział czegoś podobnego. Ryba z ptasią głową była dla nich okazem na tyle dziwnym, że nawet nie próbowali w jakikolwiek sposób racjonalizować jej wyglądu. 

Skoro rozmowy z rybakami nie dały pożądanych rezultatów, reporterzy Sina udali się po wyjaśnienia do ekspertów. Na ich pytania odpowiedział Yang Xing z Instytutu Badawczego Rybołówstwa Chińskiej Akademii Rolniczej w Kuejczou. 

Mężczyzna po obejrzeniu nagrania stwierdził, że tajemnicza ryba to karp, a kształt jej głowy nie jest niczym niezwykłym. Jego zdaniem podobne stworzenia były już widywane w okolicy, a dziwne główki zdarzały się nie tylko karpiom, ale też innym gatunkom.  

Zdaniem eksperta uszkodzone zostały już jaja ryb podczas rozwoju embrionalnego.  Narybek był zbyt duży, a brak tlenu spowodował deformację głowy. 

Ryba z głową gołębiaRyba z głową gołębia Fot. Tao Lu | Facebook | Printscreen

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Łowili ryby, kiedy zobaczyli, że w sieci złapało się coś dużo większego. Wtedy ten nurek uratował mu życie

Więcej o:
Komentarze (52)
Rybacy wyłowili dziwaczną rybę. Ma głowę jak u... gołębia. Ludzie nie wierzą w to, co widzą
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 24 razy 20

  A taka sobecka na ten przykład, wygląda jak świnia wietnamska a poseł.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 8 razy 8

  Przychodzi kaczka do lekarza i mówi - Doktorze, coś mnie j3b!e w stawie. A lekarz na to - podejrzewam kolano.

 • piotrm74

  Oceniono 9 razy 7

  To jest gołąbek pokoju przebrany za Arielkę :)

 • baletmistrz_dmitryj

  Oceniono 7 razy 5

  Dziękujemy autorowi artykułu za narrację niczym z Juliusza Verne'a, bo ta historia nie byłaby przecież tym samym bez uprzedniego zbudowania napięcia, błądzenia w poszukiwaniu, wreszcie zaskakującego rozwiązania.

  Dziękujemy też za 10 zdjęć przedstawiających dokładnie to samo, a potem jeszcze filmik na którym znowu jest to samo i jako bonus jedenaste zdjęcie tego samego.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 9 razy 5

  Sezon ogórkowy czas zacząć.

 • 92ilme

  Oceniono 4 razy 4

  Sledz z wodoglowiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX