Andrzej Duda śpiewa piosenkę o numerze 112, Agata Duda dołączyła. "Jeden jeden dwa, każde dziecko zna"

Andrzej Duda zaśpiewał piosenkę o numerze 112. Do wykonania dołączyła się również Agata Duda. Tak wyglądało spotkanie "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką" 11 czerwca w Warszawie.

Andrzej Duda i Agata Duda zaśpiewali razem z dziećmi piosenkę o numerze alarmowym 112. Wszystko z okazji spotkania "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką", które odbyło się 11 czerwca w Warszawie. Miało być głośno - i było, miała usłyszeć cała Warszawa - i usłyszała cała Polska.

Piosenka o numerze alarmowym była tylko jedną z "atrakcji" podczas spotkania. Para prezydencka miała również swoje przemówienia. Przemawiała Agata Duda, przemawiał Andrzej Duda. Uhonorowano też dzielnego 9-letniego Adriana Grodzkiego, który zimą tego roku uratował swojego kolegę przed utonięciem. Odważny chłopiec pomógł młodszemu przyjacielowi, pod którym załamał się lód. Adrian chwycił się jedną ręką krzaków, położył się na lodzie i podał chłopcu gałąź. Adrian otrzymał od Prezydenta Andrzeja Dudy Medal za Ofiarność i Odwagę i był bohaterem tegorocznej edycji "Bezpiecznych wakacji z Parą Prezydencką" w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

A tak wyglądała cała uroczystość:

Para prezydencka przypomina o numerze 112

Skąd pomysł na śpiewanie piosenki o numerze 112? W ten sposób dzieci mają zapamiętać numer, który ratuje życie i zrozumieć zasady, jak i kiedy go używać.

Trzeba pamiętać, że nie należy nadużywać tego numeru ? a zwłaszcza nie wybierać go dla zabawy bądź też niemądrego żartu, blokując tym samym ten numer ? ponieważ właśnie w tym momencie ktoś, kto znajduje się w realnym niebezpieczeństwie, może potrzebować pomocy. A właśnie w takich sytuacjach zagrożenia każda minuta jest na wagę złota. Bo im krótszy czas reakcji odpowiednich służb, tym większa szansa, że będzie udzielona skuteczna pomoc

- przypominała Agata Duda

Andrzej Duda tańczy Duda Dance

Andrzej Duda śpiewająco i tańcząco rozpoczął tegoroczny sezon letni. Na początku czerwca wykonał Duda Dance podczas Spotkania Młodych w Lednicy.

Spotkanie Młodych w Lednicy i taniec Duda Dance poniosły się przez internet. Zobaczcie, jak doskonałe memy stworzono z tej okazji:

Więcej o: