Nie żyje zwycięzca amerykańskiego "Mam Talent". Zmagał się z ciężką chorobą

Zwycięzca amerykańskiej edycji muzycznego talent show nie żyje. Neal E Boyd zmarł w niedzielę w wieku zaledwie 42 lat. Przyczyną zgonu była najprawdopodobniej niewydolność serca.

Neal E. Boyd - zwycięzca amerykańskiego "Mam Talent" nie żyje

Neal od dawna narzekał na problemy z wątrobą i nerkami. W 2017 roku stracił przytomność w trakcie jazdy i spowodował wypadek samochodowy. W aucie znajdowała się także jego matka. Oboje zostali wtedy poważnie ranni.

W 2008 roku Neal E. Boyd został zwycięzcą 3. edycji amerykańskiego "Mam Talent". Jego potężny, operowy głos zachwycił nie tylko jurorów, ale przede wszystkim miliony telewidzów. Tuż po wygranej wydał swój pierwszy i ostatni album. Niestety, płyta nie odbiła się szerokim echem - sprzedano jedynie kilka tysięcy egzemplarzy.

 
 

Neal E. Boyd miał zaledwie 42 lata. O śmierci śpiewaka poinformowano na profilu "America's Got Talent" na Instagramie:

 

Zwycięstwo w programie niestety nie dało mu zbyt dużo. Wydał zaledwie jedną płytę, która nie odniosła wielkiego sukcesu (o co naprawdę trudno w przypadku śpiewaka operowego), nie zdążył zebrać pieniędzy na wydanie kolejnej. Bez skutku startował również do władz stanowych stanu Missouri.

Przeczytaj też:

Więcej o: