Powiesili dekalog na ścianie każdej szkoły w gminie. By dać odpór 'złu z zachodu'

Wójt gminy Tuszów Narodowy przekazał szkołom tablice z dziesięcioma przykazami. Wszystkie zawisły na ścianach okolicznych podstawówek.

Jak dać odpór złu nadciągającemu do Polski z ''zepsutego zachodu''? Sposobów może być na to wiele, a na jeden, dość specyficzny, wpadł ostatnio wójt gminy Tuszów Narodowy - Andrzej Głaz. 

Lokalny polityk postanowił podkreślić, że region jest religijny, religia zaś wydaje się być największą wartością w życiu człowieka. Zlecił więc wykucie tablic z dekalogiem, a te przekazał okolicznym podstawówkom. 

Marmurowe tablice zawisły na ścianach szkół w całej gminie, zostały też oczywiście poświęcone. 

Jest to niewątpliwie ewenement w skali kraju. Miejmy nadzieję, że będzie to skutkować wzmożoną religijnością młodzieży, a społeczeństwo Tuszowa będzie się stawać coraz lepsze

– powiedział portalowi Hej Mielec Kazimierz Tarapata, członek zarządu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Tuszowie Narodowym.

Władze gminy liczą na to, że tablice przybliżą dzieci i młodzież do Boga, a to pociągnie za sobą wzmożenie religijności całego regionu. Ale to nie wszystko. Wiara w małej gminie jest tym bardziej potrzebna, że, zdaniem wójta', świat zalewa zło z zachodu. 

To reakcja na to wszystko zło, które się dzieje na Zachodzie. Nie chciałbym, żeby zostało ono wprowadzone do naszej ojczyzny

- powiedział Gazecie Wyborczej.

Jeśli zastanawiacie się, jakiego zła boi się zarządca Tuszowa, spieszymy z informacją. Polityk ma na myśli między innymi aborcję, eutanazję i związki homoseksualne. Twierdzi przy tym, że katolicy są w Europie dyskryminowani, a my, jako Polacy, nie możemy na coś takiego pozwolić. 

Chciałabym, żeby nasza ojczyzna była wolna od tego, a swoją gminę traktuję jako małą ojczyznę. Stąd przypomnienie o przykazaniach: „Nie zabijaj”, „Nie kradnij”, „Nie mów fałszywego świadectwa”. Nie sądzę, by kogokolwiek miało to razić, bo i dlaczego? Te przykazania nie nawołują przecież do żadnego zła

– przekonywał.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Powiesili dekalog na ścianie każdej szkoły w gminie. By dać odpór 'złu z zachodu'
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy 2

  Skandal! Ten Dekalog jest SFAŁSZOWANY.
  W tym tzw. dekalogu brakuje drugiego przykazania. Czwarte przykazanie dotyczące dnia świętego, zostało zmanipulowane - prawdziwe święto szabat zamieniono na niedzielę. Dziesiąte przykazanie rozdzielono na dwa odrębne przykazania. Prawdziwe przykazania - Ks. Wyjścia 20:1-26,
  Hańba dla oświaty.

 • jarsons70

  Oceniono 2 razy 2

  Te przykazania są w sumie bardzo wygodne dla władzy. Nie ma tam kompletnie takich przykazań jak:
  - nie kłam (bo przecież nie mów fałszywego świadectwa , to nie to samo)
  - nie korumpuj (nic się nie da podciągnąć)
  - zakaz nepotyzmu (z nieba nie idą żadne przykłady w tej dziedzinie, wręcz przeciwnie)
  - szanuj prawo swojego kraju (ani słowa).
  Za to jest "ani żadnej rzeczy, która jego jest" - cokolwiek miałby ten urywek oznaczać!

 • Oceniono 2 razy 2

  Czy przed urzędem gminy też to wisi? Wójt powinien się nauczyć na pamięć i zacząć stosować, a nie zawracać głowę dzieciom. Szczególnie nie cudzołóż pasuje do podstawówki. Jeszcze powinien kopię wysłać do Sejmu, Senatu i do Torunia.

 • beaviso

  Oceniono 3 razy 1

  Podkarpackie. Dlaczego mnie to nie dziwi...

 • uutek

  Oceniono 1 raz 1

  Widocznie warto katolikom przypomnieć wartości chrześcijańskie ;)

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 3 razy 1

  Zdjąć dekalog, powiesić radnych.

 • elika77

  Oceniono 3 razy 1

  A gdzie dzwon który by bił na każdą lekcję?

 • nikifor666

  0

  Brawo mieszkancy - jestescie nic nie wartymi kuklami pana wojta i lokalnego KK. Dalej dawajcie sie dymac, szkoda tylko, ze dajecie dymac wlasne dzieci.

 • 0

  Od zainstalowania tablic minęło parę tygodni. Jeżeli te tablice jeszcze tam wiszą, oznacza to tylko, że mieszkańcy tej gminy na nic lepszego nie zasługują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX