Masz dość życia w mieście? Kup sobie wyspę. Ta jest tańsza niż niejedno mieszkanie

Denerwuje cię wścibska sąsiadka? Masz dość pracy w korporacji? Marzysz o spokoju z dala od ludzi? Właśnie wystawiono na sprzedaż wyspę, której wartość jest dużo mniejsza, niż jednopokojowe londyńskie mieszkanie!

Stack Rock Fort, bo o niej mowa, położona jest u wybrzeży Milford Haven w Pembrokeshire i właśnie została określona jako "niesamowita okazja do posiadania prawdziwego kawałka historii". 

W latach 1850-1853 wybudowano na niej budynek, odsłaniający oryginalną wieżę strzelniczą. Jak się okazuje, wyspa była jednym z łańcuchów fortów, mających na celu obronę Wielkiej Brytanii i Królewskiej Stoczni Marynarki Wojennej przed inwazją Francji pod rządami Napoleona III. Teren okupowany był wtedy przez 150 osób.

Teraz, wyspa wystawiona została na sprzedaż za 150 tysięcy funtów, czyli o wiele mniej, niż koszt typowej londyńskiej kawalerki! Okazały budynek składa się z pięciu pięter ze spiralnymi schodami, pokojami oraz sypialniami. Co więcej wokół wyspy rozciąga się widok na malowniczy port Pembrokeshire.

Zainteresowani? Może warto rzucić wszystko i zamiast w Bieszczady, wyjechać do Walii?

 
Więcej o:
Komentarze (9)
Masz dość życia w mieście? Kup sobie wyspę. Ta jest tańsza niż niejedno mieszkanie
Zaloguj się
 • Emi Grant

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko na tej wyspie też trzeba mieszkanie wybudować, gamonie!

 • kiker1

  Oceniono 2 razy 2

  "wybudowano na niej budynek, odsłaniający oryginalną wieżę"
  "Teren okupowany był wtedy przez 150 osób."
  "pokojami oraz sypialniami"
  Czy "autor", wstydliwie kryjący się pod inicjałami "kch", przeczytał tekst po tym, jak go skopiował z elektronicznego tłumacza?

 • qwerty_wroc

  Oceniono 2 razy 2

  A ma garaż? ;)

 • natter2

  Oceniono 2 razy 2

  Jedno jest pewne: wody to tam nie zabraknie ;-)

 • hubba-hubba

  Oceniono 1 raz 1

  Super wyspa, sama zabawa w doprowadzenie tego do stanu używalności dałaby niezłą radochę. Jakiś hotelik można zrobić przy okazji, albo coś w tym rodzaju, basen z morską wodą, park na dachu... Ale kosztowałoby to pewnie co najmniej dziesięć razy tyle, co sam zakup, i doliczyć jeszcze trzeba jakieś motorówki, żeby można było gości dowozić i odwozić w każdej chwili, na życzenie. A najlepiej śmigłowiec.

 • bigmaciek

  0

  Tak, to bardzo tanio i bardzo dobry interes. Zwłaszcza, że pewnie trzeba wydać kilka milionów funtów na remont i doprowadzenie jej do stanu nadającego się do zamieszkania plus jakiś środek transportu do ladu stałego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX