Masz dość życia w mieście? Kup sobie wyspę. Ta jest tańsza niż niejedno mieszkanie

Denerwuje cię wścibska sąsiadka? Masz dość pracy w korporacji? Marzysz o spokoju z dala od ludzi? Właśnie wystawiono na sprzedaż wyspę, której wartość jest dużo mniejsza, niż jednopokojowe londyńskie mieszkanie!

Stack Rock Fort, bo o niej mowa, położona jest u wybrzeży Milford Haven w Pembrokeshire i właśnie została określona jako "niesamowita okazja do posiadania prawdziwego kawałka historii". 

W latach 1850-1853 wybudowano na niej budynek, odsłaniający oryginalną wieżę strzelniczą. Jak się okazuje, wyspa była jednym z łańcuchów fortów, mających na celu obronę Wielkiej Brytanii i Królewskiej Stoczni Marynarki Wojennej przed inwazją Francji pod rządami Napoleona III. Teren okupowany był wtedy przez 150 osób.

Teraz, wyspa wystawiona została na sprzedaż za 150 tysięcy funtów, czyli o wiele mniej, niż koszt typowej londyńskiej kawalerki! Okazały budynek składa się z pięciu pięter ze spiralnymi schodami, pokojami oraz sypialniami. Co więcej wokół wyspy rozciąga się widok na malowniczy port Pembrokeshire.

Zainteresowani? Może warto rzucić wszystko i zamiast w Bieszczady, wyjechać do Walii?

 
Więcej o: