Mundial 2018: mecz otwarcia już się odbył! Rosjanie rozegrali go w kosmosie

Dziś oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, ale... pierwszy mecz został już rozegrany! Stało się to na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ceremonia otwarcia mundialu rozpocznie się dziś, 14 czerwca o godz. 16.30. Mimo, że dwudziestą pierwszą już edycję oficjalnie otworzy spotkanie Federacji Rosyjskiej z Arabią Saudyjską na Stadionie Łużniki w Moskwie, pierwszy mecz został już rozegrany i to prawie 2 tygodnie termu.

Mundial 2018. Mecz otwarcia... na pokładzie stacji kosmicznej

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w kosmosie, dokładnie 400 kilometrów nad ziemią!

Dwaj astronauci, Oleg Artiemjewow i Antonow Szkaplerowoiw rozegrali "mecz otwarcia", którego przebieg udostępniła właśnie w sieci agencja Roskosmos. Do zabawy użyto oryginalnej, oficjalnej piłki Telstar 18, która została stworzona przez markę Adidas, specjalnie na Mundial 2018.

Mundial 2018. Mecz Rosja - Arabia Saudyjska poprzedzony spotkaniem w kosmosie

Na ziemię futbolówkę dostarczyli astronauci: Anton Szkaplerow, Japończyk Norishige Kanai i Amerykanin Scott Tingle,  którzy 3 marca zakończyli swoją 168-dniową misję na pokładzie ISS. Kapsuła wylądowała o godz.18.39 czasu lokalnego (14.39 w Polsce).

 

Wiadomo, że dzisiejszy, oficjalny mecz otwarcia uświetni występ Robbiego Williamsa i  rosyjskiej śpiewaczki operowej, Aidy Garifulliny. Czy mecz zostanie rozegrany kosmiczną piłką? O tym ostatecznie zadecyduje FIFA.

Więcej o: