18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę
Komentarze (124)
Polio, odra, ospa prawdziwa. Tak wyglądał świat nim wprowadzono szczepionki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • auruss

  Oceniono 12 razy 6

  To nie forum do dyskusji serio, niemniej słów parę.
  Stawianie sprawy ,,szczepić nie szczepić" jest z gruntu głupie i nieuczciwe. Pytanie winno być postawione ,,szczepić - przeciw czemu". Nie ma wątpliwości, że szczepienie przeciw chorobom kończącym się śmiercią /variola vera, czyli ospa właściwa, gruźlica, polio etc./ jest sensowne i konieczne. Nie jest oczywistym sens szczepienia przeciw odrze, chorobie wymagającej i owszem, troskliwej pielęgnacji ale nie terapii. Statystyki groźnych powikłań odry są mało wiarygodne, wręcz bałamutne.
  Horrendum natomiast stanowi lansowanie poprzez terror psychiczny, i nie tylko, szczepień przeciw grypie. Zbijają na tym krocie nieuczciwe koncerny farmaceutyczne i skorumpowany przez rzeczone personel medyczny i paramedyczny. Jaki mają sens - najlepszy dowód histeria rozpętana kilka lat temu wokół ptasiej grypy. Nie uległa jej premier Kopacz i nie zakupiła za wielkie pieniądze wciskanych na siłę szczepionek - i co ? I nic. Nie było epidemii, nie było ofiar śmiertelnych którymi straszyły zblatowane z przemysłem farmaceutycznym brukowce, nie wiedzieć czemu zwane tabloidami.
  Nie dajmy się zwariować i o poważnych sprawach nie dyskutujmy językiem wiecowy. Przy okazji: z dużym kwantyfikatorem - ostrożnie. Nie wszystko daje się konceptualizować zerojedynkowo.

 • y.y

  Oceniono 5 razy 5

  "Ok, odra przy ospie prawdziwej wygląda jak mały pikuś. Ale przecież podobno ospa to również jest "fajna choroba", którą dzieci powinny przejść."

  Szanowny autorze, wagarujący najwyraźniej na biologii w szkole: ospa wietrzna to ta "fajna". Ospa prawdziwa, ta na zdjęciu, to śmiertelna jeszcze 100 lat temu choroba. Ogarnij się i najpierw sprawdź, a potem pisz, bo wierzę w dobre intencje tego tekstu, ale jak się nie wie o czym się pisze i publikuje podobne bzdety, to bardziej to szkodzi sprawie, niż nie pisanie niczego.

 • kgbltd

  Oceniono 13 razy 5

  jako stary pisowiec powiem, dziękuję gazeto za takie artykuły, moze to nieco przemówi do rozumu antyszczepionkowcom bo nawet świnaka czy różyczka moze być powodem np bezpłodności.
  Z drugiej strony dobrze byłoby edukować jak szczepinki działają, jak działa aluminium w szczepionce i dlaczego jednak warto szczepić.

 • dugma134

  Oceniono 4 razy 4

  Zgroza mnie ogarnia, gdy czytam te bzdury, że tak wyglądają ludzie po szczepieniach - zapewniam was, tak wyglądają ludzie BEZ szczepień. Wiem, bo widziałam. Jeszcze w mojej szkole było kilkoro dzieci po polio. Ale wymiera pokolenie, które tego doświadczyło na sobie, a młode "musi" inaczej niż rodzice. Dopiero, gdy zaczną umierać ich dzieci, to zaczną rozpaczać.

 • dodobird

  Oceniono 10 razy 4

  Dajcie spokój, po co się szczepić, wystarczy wierzyć, że nic człowieka się nie czepi, można też polać się święconą wodą.

 • lz5

  Oceniono 7 razy 3

  Nie po to Polska wstawała z kolan, żeby teraz ktoś mówił Suwerenowi co mamy robić z własnymi dziećmi! Jak przyjdzie epidemia, to się wykupi mszę w intencji Maryi zawsze dziwicy coby zniebozstąpiła przegoniła zarazki lub spali jakąś czarownicę z KODu i będzie po sprawie!

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Kto nie wierzy ten zmierzy - choc na cudzym ciele i to dziecka - straszne ale poki skala zachorowan nie zagrozi bezpieczenstwu amok i glupota beda probowaly postawic medycyne i prawo na glowie !!

 • anitamta123

  Oceniono 2 razy 2

  No i świetnie. Niedługo będziemy w czołówce krajów w Europie bo w innych jest brak obowiązku szczepień więc wszyscy zrobią kaput. Hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • rezun-one

  Oceniono 2 razy 2

  Pamiętam jak pięćdziesiąt kilka lat temu próbowałem wjechać do Polski przez Łysą Polanę, nie wpuszczono mnie bo nie miałem zaświadczenia szczepienia przeciw ospie.
  Do Czechosłowacji też mnie nie wpuścili pod pretekstem przekroczenia czasu przechodzenia.
  Noc spędziłem na mostku między szlabanami granicznymi, dopiero rano Czesi mnie zaszczepili i bramy Polski były dostępne. Warto się szczepić.

 • marcel lecram

  Oceniono 2 razy 2

  Dobry artykuł, przy czym jedna uwaga - na ospę prawdziwą (smallpox) się już nie szczepi, gdyż została wyeradykowana (dzięki szczepionkom). Antyszczepionkowcom chodzi o wciąż praktykowane, zalecane szczepienia na ospę wietrzną (chickenpox).

 • doktorku77

  Oceniono 12 razy 2

  Jakkolwiek cel artykułu słuszny, to poziom żenujący- autorowi myli się ospa wietrzna (fajna choroba, którą dzieci powinny przyjść) od prawdziwej (zdjęcia)

 • loneman

  0

  O take Polske walcza??...

 • mazakb

  Oceniono 4 razy -2

  Dlatego powinno się badać przyszlych rodziców i eliminować swołocz , a mleko dla dziecka powinno się dobierać do preferencji gacha ktory rozdziewiczyl przyszła matkę

 • bromborek83

  Oceniono 7 razy -3

  A czy dziś 100% szczepi/jaki % nie szczepi? A czy setki tysięcy imigrantów w Polsce (z całego świata) ma szczepienia? Co grozi dziś za niespełnienie obowiązku szczepienia dzieci? Tak tylko pytam... Ci zaszczepieni nie powinni chorować, więc dlaczego boją się tych nie zaszczepionych? Że będą roznosić choroby? No przecież są zaszczepieni więc powinno im "wisieć"... A skoro nie ma konsekwencji za nie szczepienie to "antyszczepionkowcy niech po prostu nie szczepią i już... A skoro już zaszczepili dzieci , bo "musieli" to jest "po herbacie" ... Zaszczepieni są bezpieczni (chyba że nie wierzą w skutecznosć hmmm...) więc w sumie o co chodzi?

 • igan1

  Oceniono 11 razy -5

  Prawda wg GW .

 • Aneta Staciwa

  Oceniono 7 razy -7

  Zenujący jest ten brak obiektywizmu Gazety Wyborczej. W różne problemy staracie się wniknąć, a tutaj taka zaparta jednostronność. Ja rozumiem, że z czegoś trzeba spłacać kredyty, ale bardzo grubymi nićmi to jest szyte.

 • lu-sia

  Oceniono 7 razy -7

  Tak wygladaly dzieci po szczepieniu polio szczepienie to choroba

 • martinez027

  Oceniono 15 razy -7

  szczepta sie szczepta!! Amerykanski przemysł farmaceutyczny to drugi po przemyśle wojennym--dla amerykanów MUSZA być wojny i MUSZĄ być choroby--a wirusy i raki wprowadza sie wlasnie w szczepionkach--za komuny podarowali nam amerykanie szczepionke na POLIO z wirusem raka SV-40 -kazdy ćwiercinteligent teraz o tym wie, to jest glowna przyczyna wzrostu kilka tysiecy procent wiecej zachorowan na raka---oni sa odpowiedzialni prawie za wszystkie choroby i wirusy jak aids,ebola itd--a w laboratoriach sa nowe w kolejce--duuuzo groźniejsze...

 • hataran

  Oceniono 15 razy -11

  Sp.er.dalać lewackie oszołomy z tą nachalną szczepionkową propagandą. Chcecie to se nawet tyłki zaszczepcie na sraczkę ale od normalnych ludzi WON!

 • Łukasz R.

  Oceniono 15 razy -13

  I tak właśnie pierze się mózgi społeczeństwu!!!

 • nowoptikan

  Oceniono 17 razy -13

  1. dlaczego piszecie przy zdjęciu nr 1, że w żelaznym płucu ludzie żyli "od dzieciństwa, w którym zachorowali, do późnej starości". Artykuł źródłowy na twitterze mówi o miesiącach.
  2. dlaczego zestawiacie współczesną ospę wietrzną (o której owszem, niektórzy mniemają, że można ją przejść) ze śmiertelną ospą prawdziwą, którą ilustrują zdjęcia?
  ---
  nie zamierzam negować roli szczepień, chcętylko zapytać: KTO JEST MOCODAWCĄ TAKIEJ MANIPULACJI? w dniu dzisiejszym żegnam się z waszym portalem na zawsze, bo nie toleruję robienia ludziom wody z mózgu, bez względu na to, czy robią to instytucje religijne czy jakakolwiek strona sceny politycznej.

 • bezpieczna123

  Oceniono 22 razy -16

  Szczepionki sa tak samo grozne jak antybiotyki. Ale jak trzeba to trzeba.

 • wycietytoja

  Oceniono 19 razy -17

  Dlaczego chorych na AIDS nie izoluje sie?Epidemia tej przypadlosci dawno by wygasla.Czy dlatego,ze jest zwiazana z zboczeniami plciowymi?

 • jozbieszczad

  Oceniono 20 razy -18

  Przypomnijcie mi kto walczy z banerami o usuwaniu ciąży na ulicach ?

 • rozterka47

  Oceniono 30 razy -18

  Problemem są nowe choroby będące wynikiem cywilizacji , medycyna nie potrafi ich leczyć , ani nie ma szczepionek .
  problemem sa szczepienia zbyt malych dzieci , coraz częsciej kończa się negatywnymi skutkami .

 • archieil

  Oceniono 23 razy -19

  O tyle o ile same ruchy kierunkujące się na wyeliminowanie szczepień są ok to metody eliminujące mechnizmy obrony dziś bez jakichkolwiek ruchów dodatkowych to zwykłe przekręty.

  Antyszczepionkowość nie jest czymś złym jeśli jest połączona z nauką i wiedzą. Wielu lekarzy i naukowców nie jest fanami szczepień ale ryzykować można w bardzo ograniczonym zakresie, a część szczepionek działa tylko podana w konkretnym okresie czasu życia człowieka.

 • only.devil

  Oceniono 26 razy -20

  Gonicie już w piętke. Naprawdę sporo musicie kosić np. od Glaxo bo tak zmasowanego ataku pseudo medycznych gazecianych sław jak w chwili obecnej,kiedy zawisła groza odciecia od złotodajnego strumyczka niczym innym nie można uzasadnić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX