Pędzili obwodnicą i zobaczyli wystraszone, puchate szare kulki. Zadzwonili na policję i uratowali im życie

Brawa należą się żorskim strażakom i policjantom, którzy pomogli rodzinie łabędzi przedostać się przez ruchliwą ulicę w bezpieczne miejsce.

W czwartek 14 czerwca tuż przed 7 rano oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach odebrał nietypowy zgłoszenie. Kierowcy poinformowali go o rodzinie łabędzi, które beztrosko wędrowały sobie w okolicach ulicy Dworcowej.

Dzwoniący był wyraźnie zdziwiony zachowaniem ptaków oraz zaniepokojony o ich bezpieczeństwo, które w pobliżu pędzących samochodów było ewidentnie zagrożone.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Żorach, policjanci przybyli na wskazane miejsce, jednak ptasiej rodziny już tam nie było. Zaledwie chwilę później odebrali kolejny telefon. Tym razem głos z słuchawki poinformował funkcjonariuszy, że łabędzie przeniosły się w okolice Obwodnicy Północnej.

Patrol szybko zlokalizował ptaki. Dwa dorosłe łabędzie i osiem pisklaków próbowało przedostać się przez ruchliwą ulicę na upragniony pas zieleni. 

Policjanci natychmiast zawiadomili straż pożarną. Do ich przyjazdu mundurowi pilnowali, aby ptaki zostały na miejscu i nie wtargnęły na jezdnię. 

Gdy na miejscu pojawili się strażacy, przy użyciu specjalnej siatki odprowadzili rodzinę łabędzi w bezpieczne miejsce. 

Policjanci i strażacy na ratunek rodzinie łabędzi

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Które zwierzę kocha bardziej? Kot czy pies? Naukowcy już znają odpowiedź

Więcej o: