Deszcz owoców morza zaskoczył mieszkańców. Przez huragan nagle z nieba zaczęły spadać ośmiornice

W ostatnią środę wschodnią część prowincji Shandong w Chinach nawiedził huragan. W czasie burzy nagle z nieba zaczęły spadać tam owoce morza.

W sieci pojawiły się zdjęcia, które mogą jednocześnie przerazić i zachwycić. To pochodzące z Chin fotografie, na których zobaczyć można spadające z nieba... owoce morza. 

Zwierzęta zostały dosłownie wyssane z Morza Żółtego w czasie potężnej burzy, która w ostatnią środę nawiedziła prowincję Shandong. Wiatr porwał morskie stworzenia i poniósł je do pobliskiego miasta Qingdao, gdzie nagle zaczął spadać na ziemię.

Jednemu z kierowców udało się uchwycić ten niesamowity widok i teraz w internecie krąży jego zdjęcie, na którym widać spadającą z nieba ośmiornicę. 

I choć to, że ryby czy ośmiornice spadają z nieba, może wydawać się nieprawdopodobne, wydarzenia takie faktycznie mają miejsce.  Wiatr osiągający siłę tornada może zasysać je z wody i przenosić nawet o setki kilometrów. Tak własnie stało się na przykład w 2017 roku w Meksyku, kiedy w mieście Tampico nagle rozpętała się ulewa ryb... Podobny przypadek odnotowano także 9 lat wcześniej w Indiach, w mieście Kerala.  

 

Tymczasem chińska administracja meteorologiczna i chińska agencja ds. pogody, potwierdziły, że w ostatnią środę deszcz przyniósł ze sobą wiele morskich stworzeń. Wśród nich znalazły się między innymi wspomniane już wcześniej ośmiornice, ale też rozgwiazdy i ryby. 

Burze, które w ostatnim tygodniu nawiedziły prowincję Shandong, przyniosły ze sobą nie tylko opady morskich stworzeń, ale także wiele zniszczeń - podaje Daily Mail. Chińscy meteorolodzy podają, że prędkości wiatru wytwarzane podczas huraganu ustanowiły w czerwcu nowy rekord.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: