Mundial 2018. Meksyk pokonał Niemcy. Ale to Polska cieszy się najbardziej [MEMY]

Mundial 2018 w pełni. Tymczasem to w Polsce znaleźli się najwierniejsi fani Meksyku, który brawurowo pokonał Niemcy 1:0. Jest oczywiście politycznie, bo u nas wszystko jest polityczne, nawet mecz. Tylko spójrzcie na te memy!

Choć dla Polski Mundial 2018 jeszcze się nie zaczął (dopiero we wtorek gramy pierwszy mecz z Senegalem), to weekendowe zwycięstwo Meksyku cieszy nas, jakby Meksyk był egzotyczną Polską.

Meksyk wygrał z Niemcami 1:0, ale sądząc po reakcji Polaków można śmiało powiedzieć, że to tak naprawdę Polacy wygrali z Niemcami. Dla nas jak widać nie ma znaczenia, kto wygrał - wszyscy, którzy z Niemcami wygrywają, są po części Polakami. Meksykanie również.

Internauci z Polski poddali się euforii. I, jak to u nas, nie zabrakło odwołań do polityki, bo wiadomo - mecz meczem, ale jeśli przeciwnikiem są Niemcy to jest to mecz polityczny. Niemniej jednak Polacy są również realistami, i przed meczem szanse Meksyku, jeśli wierzyć internautom, były marne. Na świecie w zakładach bukmacherskich Meksykowi dawano aż 20 proc. szans na wygraną:

Jest też przynajmniej jeden winny tego, że Niemcy umoczyły mecz z Meksykiem:

Czy jednak cała Polska kibicowała Meksykowi? Nie. Jedna, jedyna osada zamieszkiwana przez nieugiętych członków Platformy Obywatelskiej, stawiała opór najeźdźcom i miała nadzieję, że to Niemcy - nasi sąsiedzi wszak - wygrają na Mistrzostwach Świata.

A potem Meksyk wygrał.

Donald TuskDonald Tusk Fot. Twitter.com

Internauci oszaleli. Niektórym puściły wszelkie hamulce i, żeby wyrazić swoje zdanie o przeciwniku politycznym, zagrano odrobinę poniżej pasa. Na profilu twitterowym Patryka Jakiego, kandydata na prezydenta Warszawy, pojawił się mem ze smutnym Tuskiem i smutnym Schetyną, z podpisem "nasi przegrali z Meksykiem". Ok, byłoby nawet śmiesznie, gdyby nie to, że zdjęcie zrobiono w czasie pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Patryk Jaki mema już usunął, zrzucił winę na "współpracownika", ale niesmak pozostał:

Pozostali na szczęście bardziej odnoszą się do nowoczesnych metod treningu Meksykanów, niż do kwestii politycznych:

Reprezentacja Meksyku wybrała inny trening, niż sportowcy z Niemiec. Postawili na relaks i odprężenie z płcią przeciwną. Jak widać, zadziałało lepiej, niż bezsensowne bieganie po boisku.

Koniecznie obejrzyjcie memy z tego wyjątkowego spotkania! Wszystkie znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Więcej o: