Skandal w chińskim parku wodnym. Treserka robi makijaż białemu delfinowi, żeby był "ładniejszy"

Do absurdalnej sytuacji doszło w chińskim parku wodnym "Sun Asia Ocean World". Treserka pomalowała tam usta białemu delfinowi na czerwono. Filmik wywołał burzę w sieci.

Film z chińską treserką zwierząt z parku wodnego w roli głównej wywołało burzę wśród Internautów. Jeden z widzów nagrał, jak podczas podwodnej zabawy z białym delfinem kobieta wyjmuje czerwoną szminkę i maluje usta zwierzęcia.

Na reakcję świata nie trzeba było długo czekać. W Chinach natomiast nie robi się z tego powodu żadnego problemu. Według Azjatki, pomadki nie szkodzą delfinom, a ona sama chciała, by ssak wyglądał... ładniej.

Skandaliczne zachowanie treserki


Biolożka z Animal Welfare Institute, Naomi Rose, która od lat zajmuje się morskimi zwierzętami, stwierdziła, że zdarzenie faktycznie nie stanowiło zagrożenia dla zdrowia białego delfina, jednak sam czyn świadczy o braku szacunku dla zwierząt.

 To, co najbardziej mnie irytuje, co ogólnie irytuje mnie w Chinach, to brak szacunku dla zwierząt. To takie dziwne, używać zwierzęcia niczym płótna do malowania. To całkowity brak szacunku.

W ciągu ostatnich lat, Naomi odwiedziła wiele delfinariów w Chinach. Jak zdradza, to nie pierwsza tego typu sytuacja, z jaką miała do czynienia. 

Jestem rozczarowana, ale nie zaskoczona. Chińczycy robią wiele dziwnych rzeczy. To jak delfinarium na zachodzie w latach 60. Wykonują głupie sztuczki i puszczają muzykę jak z cyrku.

Po udostępnieniu nagrania, a co za tym idzie, lawinie krytycznych komentarzy, park Sun Asia Ocean World publicznie przeprosił swoich klientów, a treserka zrezygnowała z pracy.

 

Łowy białych delfinów w Chinach

Gdy są na wolności, białe delfiny dożywają ponad 60 lat. W niewoli rzadko kiedy udaje im się przetrwać do 25 roku życia.

To towarzyskie, stadne stworzenia, które potrzebują dużo przestrzeni. Parki wodne łapią osobniki pozostające na wolności tylko dlatego, że te wcześniej uwięzione mają problemy z rozmnażaniem. Oznacza to, że aby umieścić delfina w sztucznym akwarium dla ludzkiej rozrywki, rozdzielane są morskie rodziny, a małe ssaki zostają sierotami. 

 

Nie wiadomo, czy zostały poczynione kroki prawne w sprawie nagrania z Sun Asia Ocean World. Mamy jednak nadzieję, że to ostatni taki incydent.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: