Chłopiec pomylił się na mszy, ksiądz nie wytrzymał i skomentował: ''Porażka!''

W sieci pojawił się film, na którym zobaczyć możemy nieprzyjemną sytuację z pierwszej komunii w Ząbrowie. Ksiądz proboszcz słowem ''porażka'' skrytykował wtedy pomyłkę małego chłopca.

Pierwsza komunia święta to ogromny stres dla dzieci, które do niej przystępują, zwłaszcza, jeśli w czasie ceremonii mają swoje indywidualne wystąpienia. Jak wiadomo, stres może pokonać każdego, nawet dorosłego człowieka, a co dopiero mówić o nieprzyzwyczajonym do publicznych wystąpień dziewięciolatku?

Zdaje się jednak, że nie rozumie tego duchowny, który stał się bohaterem krążącego w sieci nagrania. Film w jeden dzień został obejrzany prawie 80 tysięcy razy i wywołał falę negatywnych reakcji. Co się stało?

Na krótkim, zaledwie półminutowym nagraniu zobaczyć możemy fragment mszy świętej, na której przystępujący po raz pierwszy do komunii świętej chłopiec przekazuje księdzu dary. Niestety, dziecko zapomniało słów formułki, którą miało w tym momencie wygłosić i zaczęło się plątać, co duchowny skomentował słowem ''porażka''. 

 
Daj to chłopie. Zostawmy to. Porażka jakaś

- rzucił do zestresowanego chłopca ksiądz odbierając dary. Jak udało się ustalić dziennikarzom o2, duchowny to ksiądz Mirosław Masztalarek, proboszcz parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie koło Iławy. 

Reporterom udało się porozmawiać z księdzem, który potwierdza autentyczność nagrania, jednak nie widzi niczego złego w swoim zachowaniu i stwierdza, że nie ma czasu komentować tak błahej sprawy. 

Różne rzeczy ludzie wkładają (do sieci - red). Gdybym miał się każdą taką rzeczą zajmować, to wie pan

- stwierdził ksiądz Masztalarek w rozmowie z o2.

Inaczej całą sytuację widzą ci, którzy zdążyli już zapoznać się z nagraniem. Użytkownicy portalu YouTube, na którym pojawił się film z księdzem Masztalarkiem w roli głównej, nie pozostawiają na duchownym suchej nitki. 

Sam ksiądz to jest wielka porażka!
Porażka to ten ksiądz, dla kościoła i wiernych. A dzieciakowi coś nie wyszło - trudno... stres, oczekiwania, nieśmiałość, mikrofon, koledzy, rówieśnicy czasem powodują taki stan zacięcia wewnętrznego i paraliżują ludzi. I nie ma nic w tym złego, a tym bardziej porażki. Dla Dziecka powodzenia w życiu trzeba życzyć.
Przez takich księży kościół katolicki traci wiernych

- piszą w tych delikatniejszych komentarzach użytkownicy serwisu. 

Ksiądz skrytykował chłopca za pomyłkęKsiądz skrytykował chłopca za pomyłkę Fot. off cuts | YouTube | Printscreen

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (286)
Chłopiec pomylił się na mszy, ksiądz nie wytrzymał i skomentował: ''Porażka!''
Zaloguj się
 • marta15052018

  Oceniono 74 razy 70

  traktują was jak niewolników, uczą średniowiecznego myślenia i zachowania, dajecie im za to kasę, chodzicie do kościoła to tańczcie jak wam zagrają. To za waszą kasę tak się panoszą. A jeśli wam to przeszkadza, przestańcie dawać kasę, nie chodźcie do kościoła. Bóg jest wszędzie oprócz polskich kościołów.

 • zalogujsie00

  Oceniono 55 razy 53

  Ponoć Pan Jezus był ubogi i jeździł na osiołku.
  Ja tu widzę osła w sukience z zajeviście wielkim sikorem na reku. Porażka panie, porażka.

 • pasti2

  Oceniono 56 razy 50

  I dobrze - chłopak może teraz się odwróci od tej pedofilskiej korporacji i uratuje swoje życie

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 40 razy 36

  Caly kosciolek katopolactwa to porazka, trzeba za to podziekowac santo subito.

 • agisk

  Oceniono 37 razy 31

  Biedny dzieciaczek. Mimo woli stał się też bohaterem w sieci. Przykra sprawa. Jednak waga tej sprawy jest duża. Księża tacy jak ten z tego groteskowego filmiku niszczą kościół. Niech nikt się nie dziwi, że ludzie wierzący przestają chodzić do kościołów, by nie stracić wiary.

 • mmeydey

  Oceniono 26 razy 24

  KK obecnie jest poza nurtem wiary w Boga, liczą się limuzyny, pałace i lizanie d.. pewnej partii politycznej - co się opłaca materialnie

 • munaciello

  Oceniono 21 razy 21

  W pełni zgadzam się, że porażką jest zachowanie tego księdza.
  Jednak znacznie większą porażką jest tzw. katecheza, na której dzieci są zmuszane do zapamiętywanie zupełnie NIC im nie mówiących frazesów, naszpikowanych wyszukanym pseudoreligijnym słownictwem.
  Efekt owych katechez jest taki, że katoliccy uczniowie w Polsce o swojej wierze nie wiedzą nic. Mogą co najwyżej wyrecytować bezsensowne i infantylne frazesy "Jezus nas kocha" czy "Jan Paweł II kochał wszystkich ludzi" lub sprowadzać bycie katolikiem nie do moralnego życia, a do niejedzenia mięsa w piątki (patrz: prezydent i premier).
  PS Wiem, wiem, nieświadomym i niedouczonym człowiekiem jest łatwiej manipulować. Poza tym sami duszpasterze są niedouczeni, jak ich owieczki.

 • justas32

  Oceniono 19 razy 19

  Drogi chłopcze - następnym razem poproś księdza żeby ci podał jakiś dowód na istnienie boga i zapytaj czy to prawda że księża biorą od ludzi pieniądze za modlenie się do ściany. Na jego odpowiedź możesz mu powiedzieć - "porażka" ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX