Chłopiec pomylił się na mszy, ksiądz nie wytrzymał i skomentował: ''Porażka!''

W sieci pojawił się film, na którym zobaczyć możemy nieprzyjemną sytuację z pierwszej komunii w Ząbrowie. Ksiądz proboszcz słowem ''porażka'' skrytykował wtedy pomyłkę małego chłopca.

Pierwsza komunia święta to ogromny stres dla dzieci, które do niej przystępują, zwłaszcza, jeśli w czasie ceremonii mają swoje indywidualne wystąpienia. Jak wiadomo, stres może pokonać każdego, nawet dorosłego człowieka, a co dopiero mówić o nieprzyzwyczajonym do publicznych wystąpień dziewięciolatku?

Zdaje się jednak, że nie rozumie tego duchowny, który stał się bohaterem krążącego w sieci nagrania. Film w jeden dzień został obejrzany prawie 80 tysięcy razy i wywołał falę negatywnych reakcji. Co się stało?

Na krótkim, zaledwie półminutowym nagraniu zobaczyć możemy fragment mszy świętej, na której przystępujący po raz pierwszy do komunii świętej chłopiec przekazuje księdzu dary. Niestety, dziecko zapomniało słów formułki, którą miało w tym momencie wygłosić i zaczęło się plątać, co duchowny skomentował słowem ''porażka''. 

 
Daj to chłopie. Zostawmy to. Porażka jakaś

- rzucił do zestresowanego chłopca ksiądz odbierając dary. Jak udało się ustalić dziennikarzom o2, duchowny to ksiądz Mirosław Masztalarek, proboszcz parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie koło Iławy. 

Reporterom udało się porozmawiać z księdzem, który potwierdza autentyczność nagrania, jednak nie widzi niczego złego w swoim zachowaniu i stwierdza, że nie ma czasu komentować tak błahej sprawy. 

Różne rzeczy ludzie wkładają (do sieci - red). Gdybym miał się każdą taką rzeczą zajmować, to wie pan

- stwierdził ksiądz Masztalarek w rozmowie z o2.

Inaczej całą sytuację widzą ci, którzy zdążyli już zapoznać się z nagraniem. Użytkownicy portalu YouTube, na którym pojawił się film z księdzem Masztalarkiem w roli głównej, nie pozostawiają na duchownym suchej nitki. 

Sam ksiądz to jest wielka porażka!
Porażka to ten ksiądz, dla kościoła i wiernych. A dzieciakowi coś nie wyszło - trudno... stres, oczekiwania, nieśmiałość, mikrofon, koledzy, rówieśnicy czasem powodują taki stan zacięcia wewnętrznego i paraliżują ludzi. I nie ma nic w tym złego, a tym bardziej porażki. Dla Dziecka powodzenia w życiu trzeba życzyć.
Przez takich księży kościół katolicki traci wiernych

- piszą w tych delikatniejszych komentarzach użytkownicy serwisu. 

Ksiądz skrytykował chłopca za pomyłkęKsiądz skrytykował chłopca za pomyłkę Fot. off cuts | YouTube | Printscreen

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: