Dwa żurawie zatańczyły do piosenki Eda Sheerana. Zachwyciły 14 milionów ludzi

Dwa żurawie wykonują swój tradycyjny taniec, a w tle leci piosenka Eda Sheerana "Perfect". Tylko tyle i aż tyle, by zachwycił się nimi cały świat.

Dwa żurawie kanadyjskie wybrały osiedle na Florydzie do wykonania swojego tradycyjnego tańca. Wszystko nagrała przejeżdżająca obok samochodem Ilene Karlsberg-Gerstein. Na nagraniu uchwyciła nie tylko taniec żurawi, ale również piosenkę z płyty CD. Żurawiom grał akurat Ed Sheeran, a ptaki przypadkiem zsynchronizowały swoje skoki do utworu "Perfect".

Taniec żurawi obejrzano już prawie 15 milionów razy. Co w tym filmie zachwyca? Zadziałało tu zapewne kilka czynników. Żurawie są cudownie wdzięczne i bez Eda Sheerana, ale sam Ed Sheeran bez wątpienia znacznie im tu pomógł. Obecnie jest jednym z najlepiej zarabiających artystów na świecie, i gdyby w tle leciała Metallica, to chyba żurawie nie zdobyłyby aż takiej popularności.

Taniec żurawi

Żurawie z nagrania wykonują taniec, który jest jednym z najciekawszych zachowań żurawi. Nie jest to taniec godowy - żurawie kanadyjskie (antigone canadensis) łączą się w pary wczesną wiosną, tymczasem nagranie powstało zaledwie tydzień temu. Ptaki w ten sposób komunikują się i umacniają swoją więź.

Żurawie, które zauważyła Ilene, są już dorosłe - świadczą o tym czerwone "czapeczki" na ich głowach. Niestety, różnice między obiema płciami żurawi kanadyjskich są właściwie niedostrzegalne z tej odległości, dlatego też nie wiemy, czy to samce czy samice. Samice są tylko trochę mniejsze od samców, ale upierzenie mają takie samo. Ptakom tym nie przeszkadza też zupełnie tańczenie z osobnikiem tej samej płci.

Samiec tańczy z samicą, żeby potwierdzić lub ustalić między nimi wyjątkową więź (żurawie łączą się w pary na całe życie). Ptaki tej samej płci tańczą ze sobą, żeby wzmocnić swoją relację lub... dla zwykłej przyjemności i zabawy.

Żuraw origami

Więcej o: