Mundial 2018. Wpadka na butelkach z piwem. Niemiecki browar przeprasza Polaków

Niemiecki dystrybutor browaru Gaffel Kolsch wypuścił na rynek limitowaną serię butelek z okazji Mundialu 2018. Jest jednak jeden szczegół, przez który firma naraziła się Polakom. Teraz przeprasza.

Niemiecki browar Gaffel Kolsch właśnie naraził się na krytykę polskim kibicom. Limitowana wersja butelek, którą przygotowano specjalnie na Mistrzostwa Świata 2018 miała bić niespodzianką dla fanów Mundialu. Niestety, nie przypadła do gustu Polakom. 

Mundial 2018. Wpadka niemieckiego browaru

Na kapslach specjalnej serii piw umieszczono symbole narodowe kilkunastu reprezentacji. Wśród nich znalazł się także polski orzeł. Miły gest sąsiadów zamiast ucieszyć, zniesmaczył fanów piłki nożnej i koneserów piwa, którzy dostrzegli w nim pewne nieścisłości. Okazało się, że butelki zostały wyprodukowane z błędem. 

Mundial 2018. Co z tym orłem?

Spostrzegawczy kibice zarzucili producentowi, że polski orzeł nie ma korony. Zamiast godła Rzeczpospolitej Polskiej użyto... wizerunku rodem z Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Niedopatrzenie niemieckiej firmy zbulwersowało Polaków. Bardziej niż brak korony zirytował ich fakt, że zrobili to akurat Niemcy. Browar szybko przeprosił za swoje niedopatrzenie, jednak butelki z błędem trafiły już do sklepów

Widzieliście?

Więcej o: