Zajmują dwa miejsca parkingowe jednym autem. Chcą surowszych kar dla kierowców

Kary za niechlujne parkowanie są bardzo niskie, a policja rzadko ma czas interweniować w takich sprawach. Parlamentarzyści mają pomysł na rozwiązanie rozprzestrzeniającego się problemu.

W sieci roi się od zdjęć źle zaparkowanych aut. Niektórzy kierowcy zatrzymują swoje samochody w miejscach wyraźnie objętych zakazem, inni z kolei nie zwracają uwagi na białe pasy, które mają wyznaczać teren przeznaczony dla jednego auta. 

Miejsc parkingowych brakuje szczególnie w dużych miastach. Mimo to, codziennie widzimy samochody zajmujące o wiele więcej przestrzeni niż to konieczne i dozwolone. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mają pomysł, jak to zmienić.

Gdy kierowca zajmie swoim niechlujnym parkowaniem dwa, zamiast jednego miejsca, może dostać mandat w wysokości 100 złotych oraz 1 punkt karny. Niestety policja rzadko zajmuje się takimi sprawami, a kierowcom złe parkowanie zwykle uchodzi na sucho.

Parlamentarzyści chcą wprowadzić zaostrzenie kar dla kierowców, co według nich ma szansę rozwiązać problem. 

Jak podaje terazgostynin.pl, Iwona Michałek, Michał Cieślak, Zbigniew Gryglas, Wojciech Murdzek i Grzegorz Piechowiak złożyli już w tej sprawie pismo do ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Z kolei portal wp.pl, przypomina, że w sytuacji, kiedy widzimy auto zajmujące dwa miejsca parkingowe, możemy spróbować zlecić jego odholowanie.

Zgodnie z art. 130a Prawa o ruchu drogowym źle zaparkowany pojazd, będzie usunięty na koszt właściciela, ale tylko w przypadku pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o: