Milionerzy. Z którym kwiatkiem portretowano Kopernika? Pan Wojtek zaryzykował i stracił pół miliona

Pan Wojciech w pięknym stylu przeszedł przez prawie wszystkie pytania w teleturnieju ''Milionerzy''. Szansę na milion stracił przez Mikołaja Kopernika.

''Milionerzy'' to jeden z najpopularniejszych programów telewizji TVN i zdaje się, że jeden z najbardziej lubianych teleturniejów w Polsce. Codziennie zbiera przed telewizorami tysiące widzów, którzy razem z graczami w studio pragną sprawdzić swoją wiedzę. A przyznać trzeba, że aby w ''Milionerach'' wziąć udział, wiedza ta musi być naprawdę wszechstronna.

Przekonał się o tym pan Wojciech z Warszawy, który w naprawdę pięknym stylu przeszedł przez prawie wszystkie pytania i dotarł aż do zadania za 500 tysięcy złotych!

Mężczyźnie zostały do zdobycia miliona już tylko dwa pytania. Niestety, to przedostatnie nastręczyło graczowi zbyt wiele trudności.

Z którym z kwiatków najczęściej portretowano Mikołaja Kopernika? – usłyszał pan Wojtek, a do wyboru dostał cztery następujące warianty odpowiedzi:

A. z lilią
B. z szarotką
C. z mniszkiem lekarskim
D. z konwalią.

Okazało się, że o ile przypomnienie sobie, jak wyglądał Kopernik, nie nastręczyło graczowi najmniejszych trudności, o tyle pan Wojtek za nic nie mógł przypomnieć sobie na jego portretach kwiatków.

Nie chcąc ryzykować poprosił więc o możliwość wykorzystania koła ratunkowego 50:50. dzięki temu zostały mu dwie odpowiedzi: mniszek i konwalia.

Niestety, nie rozjaśniło to zbytnio pamięci pana Wojtka, który stanął przed ogromnym dylematem: zaryzykować 200 000 złotych czy zrezygnować z dalszej gry i zachować dla siebie 125 tysięcy.

Po chwili namysłu gracz wybrał opcję numer jeden i obstawił mniszek lekarski. Przy wyborze odpowiedzi kierował się skojarzeniem. Stwierdził, że uczony był chyba duchownym, co zestawił z mnichem i mniszkiem. 

Niestety, mniszek lekarski nie był ulubionym kwiatem Mikołaja Kopernika, a pan Wojtek zamiast pół miliona, zgarnął ''jedynie'' 40 tysięcy złotych.

Mimo wszystko zawodnikowi gratulujemy klasy i ogromnej wiedzy. Choć ryzyko tym razem się nie opłaciło i tak jesteśmy z zawodnika dumni. I on sam z siebie także powinien. Brawo!

Dlaczego Mikołaj Kopernik portretowany był z konwalią? Przez jedną ze swoich profesji. Uczony zajmował się astronomią, matematyką, prawem, ekonomią, strategią wojskową, astrologią, ale był także lekarzem. Z konwalią portretowano go ze względu na lecznicze właściwości tego kwiatu

Mikołaj KopernikMikołaj Kopernik Fot. Wikipedia | Domena Publiczna

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: