Niemowlę płacze w czasie chrztu. Francuski ksiądz nie może go uspokoić, więc uderza je w twarz

Ksiądz uderzył dziecko we Francji. Do sieci trafiło szokujące nagranie z chrztu we Francji. Starszy ksiądz spoliczkował na nim płaczące niemowlę.

Chrzest jest najważniejszym sakramentem w życiu chrześcijanina. To on uwolnić ma go od grzechu pierworodnego i dać przepustkę do życia w wierze, oraz możliwość zbawienia po śmierci. Nic więc dziwnego, że wierzący rodzice decydują się na chrzczenie swoich dzieci...

Niestety, coraz częściej zdarza się, że ludzie wierzący natrafiają na pewne trudności ze strony księży. A to, co stało się w jednej z francuskich świątyń, zdecydowanie zaliczyć można do okoliczności, które sprawiają, że coraz więcej osób odwraca się od kościoła. 

Francja. Ksiądz uderzył dziecko podczas chrztu

Internet obiegło właśnie nagranie, na którym zobaczyć możemy, jak wiekowy duchowny policzkuje małego chłopca podczas ceremonii chrztu świętego. Brzmi szokująco? A jednak. 

Rodzice, chrzestni i ksiądz zebrali się przy chrzcielnicy, gdzie właśnie udzielony miał być sakrament malutkiemu chłopcu. Ten jednak zaczął zanosić się płaczem. Duchowny początkowo próbował pocieszać niemowlę, jednak gdy nie zauważył poprawy, zmienił taktykę i je uderzył. 

 

Na filmie udostępnionym w serwisie YouTube dokładnie widać, jak ksiądz policzkuje chłopca. Gdy uderza, matka malucha próbuje interweniować, jednak duchowny nic nie robi sobie z jej uwag.

Ksiądz uderza dziecko - szokujące nagranie 

Dopiero gdy słowne protesty rodziców nie dają żadnego efektu, w obronie niemowlaka twardo staje jego tata. Mężczyzna dosłownie wyrywa synka z rąk duchownego. Wyrywa, bo wygląda na to, że ksiądz wcale nie chce mu dziecka oddać. 

Szokujące nagranie pojawiło się początkowo w serwisie Reddit, szybko jednak obiegło internet i jest szeroko komentowane przez jego użytkowników. Ci oburzeni są zachowaniem duchownego, pojawiły się nawet pojedyncze groźby pod jego adresem. 

Znalazły się też osoby, które broniły księdza. Twierdzą przy tym, że duchowny jest ''człowiekiem starej daty'' co tłumaczy jego zachowanie. Ich zdaniem nie ma nic dziwnego w tym, że stracił panowanie nad sobą i uderzył malca, bo kiedyś bicie dzieci  było dopuszczalne. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (151)
Francuski ksiądz uderzył dziecko w czasie chrztu. Na nagraniu aż słychać klaps
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 29 razy 23

  "...bo kiedyś bicie dzieci było dopuszczalne." - bicie księży też kiedyś było dopuszczalne.

 • nieotake

  Oceniono 25 razy 19

  Dalej zanoście potomstwo pedofilom!
  Wybór religii - i w ogóle światopoglądu - powinien być aktem świadomym i dobrowolnym, chrzest w niemowlęctwie jest zaś oczywistym zaprzeczeniem tej światłej idei - to zwyczajny gwałt na sumieniu jest po prostu.
  Chytry podstęp, mający zagwarantować stały dopływ baranów do strzyżenia , a opracowany przed wiekami przez najpodlejszą organizację mafijną w dziejach świata - KK Klan.
  Nie mającą, poza nielicznymi wyjątkami, KOMPLETNIE NIC wspólnego z naukami głoszonymi przez Chrystusa!

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 25 razy 17

  czarne skur.wiele

 • gdziekucharek6

  Oceniono 25 razy 15

  A do tego przykleił się jak pedofil

 • Alicja Duma

  Oceniono 19 razy 13

  Gdzie ci rodzice maja rozum - stoją i patrzą jak bije się ich dziecko po twarzy. Więcej biegajcie do kościoła wrzucajcie na tacę i przepisujcie majątki. A oni nie długo zaczną nas linczować.

 • arcybiskup_belzebub

  Oceniono 19 razy 13

  Jakby się ksieżulowi przypomniało, jak to za pięknej młodości w SS służył, to może by o ścianę jeszcze rzucił.
  A wy dalej chodźcie, baranki, do budowli sekty zboczków, dilerów ściemy i chrzcijcie dzieci, bo do nieba pójdą potem. Takie bzdury, jak głodne pelikany łykacie, ale to że w bajce o Czerwonym Kapturku na końcu z brzucha zabitego zwierza wyskakują babcia, Kapturek i kto tam jeszcze to dla was bujda...

 • rumpa

  Oceniono 25 razy 13

  Moja babcia też jest człowiekiem starej daty - na pewno starszej niż ten bydlak i dała w mordę mojemu ojcu , jak mnie uderzył, zapowiadając mu jednocześnie, że jak to powtórzy to go zabije. Podobne podejście mieli też mój dziadek i moi wujkowie, wszyscy rocznik ok. 1910.
  Są ludzie i taborety.

 • chumski

  Oceniono 13 razy 9

  A rodzice stali jak te słupy , ja bym od razu przypie...ł i wyszedł z kościoła.Stary piernik nie będzie mi dzieciaka po twarzy bił.Wstyd i hańba dla kościoła.Na miejscu rodziców pozwałbym sku...ela za znęcanie się nad niemowlakiem!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX