Niemowlę płacze w czasie chrztu. Francuski ksiądz nie może go uspokoić, więc uderza je w twarz

Ksiądz uderzył dziecko we Francji. Do sieci trafiło szokujące nagranie z chrztu we Francji. Starszy ksiądz spoliczkował na nim płaczące niemowlę.

Chrzest jest najważniejszym sakramentem w życiu chrześcijanina. To on uwolnić ma go od grzechu pierworodnego i dać przepustkę do życia w wierze, oraz możliwość zbawienia po śmierci. Nic więc dziwnego, że wierzący rodzice decydują się na chrzczenie swoich dzieci...

Niestety, coraz częściej zdarza się, że ludzie wierzący natrafiają na pewne trudności ze strony księży. A to, co stało się w jednej z francuskich świątyń, zdecydowanie zaliczyć można do okoliczności, które sprawiają, że coraz więcej osób odwraca się od kościoła

Francja. Ksiądz uderzył dziecko podczas chrztu

Internet obiegło właśnie nagranie, na którym zobaczyć możemy, jak wiekowy duchowny policzkuje małego chłopca podczas ceremonii chrztu świętego. Brzmi szokująco? A jednak. 

Rodzice, chrzestni i ksiądz zebrali się przy chrzcielnicy, gdzie właśnie udzielony miał być sakrament malutkiemu chłopcu. Ten jednak zaczął zanosić się płaczem. Duchowny początkowo próbował pocieszać niemowlę, jednak gdy nie zauważył poprawy, zmienił taktykę i je uderzył. 

 

Na filmie udostępnionym w serwisie YouTube dokładnie widać, jak ksiądz policzkuje chłopca. Gdy uderza, matka malucha próbuje interweniować, jednak duchowny nic nie robi sobie z jej uwag.

Ksiądz uderza dziecko - szokujące nagranie 

Dopiero gdy słowne protesty rodziców nie dają żadnego efektu, w obronie niemowlaka twardo staje jego tata. Mężczyzna dosłownie wyrywa synka z rąk duchownego. Wyrywa, bo wygląda na to, że ksiądz wcale nie chce mu dziecka oddać. 

Szokujące nagranie pojawiło się początkowo w serwisie Reddit, szybko jednak obiegło internet i jest szeroko komentowane przez jego użytkowników. Ci oburzeni są zachowaniem duchownego, pojawiły się nawet pojedyncze groźby pod jego adresem. 

Znalazły się też osoby, które broniły księdza. Twierdzą przy tym, że duchowny jest ''człowiekiem starej daty'' co tłumaczy jego zachowanie. Ich zdaniem nie ma nic dziwnego w tym, że stracił panowanie nad sobą i uderzył malca, bo kiedyś bicie dzieci  było dopuszczalne. 

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: