Mundial 2018. Nauczyciel z Indii jedzie na mecz rowerem. "Marzę, by podpisał mi go Messi"

Hinduski nauczyciel postanowił pojechać na obywające się w Rosji Mistrzostwa Świata 2018... rowerem. Marzy by zdobyć tak autograf swojego ulubionego piłkarza, Leo Messiego.

Clifin Francis na co dzień jest nauczycielem matematyki w Indiach, jednak jego największą pasją jest futbol i kolarstwo. Co zrobić, by połączyć swoje hobby, a jednocześnie pojawić się na Mundialu 2018? Clifin zdecydował się na ekstremalny pomysł i na Mistrzostwa Świata do Rosji postanowił pojechać rowerem.

Mundial 2018. Clifin Francis - rowerem na mecz dla Messiego

Najpierw swoją podróż planował przez Pakistan, jednak ze względu na napięte stosunki polityczne między tym państwem a Indiami, zrezygnował z tego dla własnego bezpieczeństwa. Swoją podróż zaczął więc samolotem do Dubaju, skąd udał się statkiem do Iranu. Tam przesiadł się na rower, którym jedzie do Rosji od... połowy marca.

Francis przyznaje, że środek transportu wybrał nie tylko ze względu na miłość do kolarstwa. Dużą rolę odegrały tu też pieniądze. Jako nauczyciel matematyki zarabia jedynie 40 dolarów dziennie. 

Mundial 2018. Leo Messi idolem nauczyciela z Indii

Francis jest wielkim fanem Argentyny, a jego idol to Lionel Messi. Nauczyciel od lat marzy, by spotkać się z piłkarzem, jednak nie udało mu się kupić biletu na mecz Ameryki Południowej. Zobaczy jednak pojedynek Francji z Danią, na co też jest bardzo podekscytowany. 

 To jedyny mecz, na który udało mi się kupić bilet. Jestem kibicem Messiego i marzę, by go spotkać i zapytać, czy złoży autograf na moim rowerze.

Jak sam zdradza, chciałby, aby któregoś dnia Indie zagrały na Mistrzostwach Świata w Rosji 2018.

 Byłbym szczęśliwy, gdyby moja podróż zainspirowała dzieciaki w Indiach do uprawiania piłki nożnej.

Jak informuje BBC, rowerowy cel Clifina jest już w zasięgu jego ręki. Do Rosji zostało mu jedyne 400 kilometrów

Para prezydencka śpiewa z dziećmi o numerze ratunkowym 112

Więcej o: