Mundial 2018. Skandal w Burger Kingu. "Chcesz jeść za darmo? Zajdź w ciążę z piłkarzem"

Mundial 2018. Kontrowersyjna kampania reklamowa rosyjska filii Burger King. W zamian za dożywotni zapas Whopperów, znany fast food zachęcał Rosjanki do zachodzenia w ciążę z piłkarzami grającymi na mistrzostwach świata w Rosji.

Skandaliczna oferta Burger Kinga reklamowana była między innymi w rosyjskich mediach społecznościowych. Każda kobieta, której udałoby się zajść w ciążę z piłkarzem grającym na Mistrzostwach Świata w Rosji, otrzymałaby od sieci restauracji prezent w postaci dożywotnich, darmowych burgerów Whopper. 

Burger King ze skandaliczną ofertą na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji 2018

Na popularnym w Rosji portalu społecznościowym, WKontaktie pojawiły się hasła:

Burger King oferuje nagrodę kobietom, które zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu. Każda z nich otrzyma trzy miliony rubli (ok. 41 tys. euro) i hamburgery do końca życia.

Później było już tylko gorzej. Według Burger Kinga, dzieci poczęte podczas nocy ze sportowcem otrzymałyby „dobre geny piłkarskie” i „zapewniłyby sukces rosyjskiej drużyny w kolejnych pokoleniach”.

Kobiety, którym uda się uzyskać najlepsze geny piłkarskie, zapewnią sukces Rosji w przyszłych pokoleniach. Dalej, wierzymy w Ciebie.

Mundial 2018. Burger King - ciąża z piłkarzem w zamian za kanapki

Mimo, że reklama rozprzestrzeniła się w sieci z prędkością światła, osiągnęła efekt odwrotny od zamierzonego. Ofertę określono jako poniżającą i seksistowską, a sieciówkę natychmiast zalała fala hejtu. 

Firma poczuła się do odpowiedzialności, publikując oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Przeprosiła kobiety za swoją kampanię, którą sama określiła jako „zbyt obraźliwą”. 

Przepraszamy za naszą reklamę. Była ona zbyt agresywna. Jesteśmy wdzięczni za opinie i chcemy poinformować, że usunęliśmy już wszystkie materiały związany z tą ofertą.

Mundial 2018. Seks z kibicami

Przypomnijmy, że niedawno w Rosji powstała podobna dyskusja po tym, jak deputowana Tamara Pletniowa ostrzegała Rosjanki przed kontaktem seksualnym z kibicami przybyłymi na Mundial 2018.

Według niej fakt, że gospodarzem Mistrzostw Świata jest Rosja, może mieć znaczący wpływ na liczbę nieplanowanych ciąż młodych kobiet i ma nadzieję, że jej przestroga „rozjaśni coś w głowie kobiet odnośnie obcokrajowców”.

Swój niepokój polityk argumentowała  Igrzyskami Olimpijskimi w Moskwie w 1980 roku, w trakcie których Rosjanki sypiały z przyjezdnymi cudzoziemcami, którzy wracali do swoich ojczyzn, a kobiety zmuszone były do samotnego wychowywania dzieci.

Więcej o: