Kościół ma listę piosenek zakazanych na ślubie. Tych utworów księża nie pozwolą puścić w Tarnowie

Tarnów. Lista piosenek zakazanych na ślubie istnieje. W kościele w czasie ślubu na cenzurowanym znalazł się m.in. Leonard Cohen i jego "Hallelujah".

Na pomysł stworzenia listy piosenek zakazanych na ślubie wpadli księża z diecezji tarnowskiej. Na listę wpadł m.in. Leonard Cohen z utworem "Hallelujah", ale pozycji ma być zdecydowanie więcej. Właściwie to wszystkiemu winni są sami nowożeńcy, którzy wybierają piosenki na ślub nieszczególnie zastanawiając się, czy są one rzeczywiście odpowiednie na ślub.

Tarnów. Lista piosenek zakazanych ułatwi księżom życie

Po co tworzyć taką listę? Lista piosenek zakazanych ma ułatwić księżom życie. Borykają się oni z wyobrażeniami nowożeńców, którzy myślą, że uroczystość dotyczy wyłącznie ich i ma spełniać wszystkie ich wymagania. Tymczasem tak nie jest.

Księża czasem muszą się mocować z różnymi opiniami, wizjami narzeczonych. Jest wiele nadużyć, wynikających niejednokrotnie z niewiedzy, czasem z postawy życzeniowej. Przede wszystkim chodzi o sam ryt sprawowania sakramentu, o całą ornamentykę, która mu towarzyszy.

- tłumaczy ks. Andrzej Turek, rzecznik V Synodu Diecezji Tarnowskiej, w rozmowie z serwisem Gość.pl.

Lista piosenek zakazanych niebawem stanie się częścią oficjalnego dokumentu, w którym wyszczególniony będzie dokładny przebieg ceremonii. Już teraz jednak obowiązuje nieoficjalna lista, która działa w czasie ślubu kościelnego.

Lista zakazanych piosenek podczas ślubów - kto na niej jest?  M.in. Leonard Cohen i jego "Hallelujah"

Leonard Cohen i "Hallelujah" to tylko jeden z przykładów. Księża niechętni będą również większości utworów, które nie są sakralne. Odpadają ulubione utwory o miłości.

 

Ed Sheeran - "Perfect", The Beatles - "All you need is love", a nawet Piotr Rubik z "Niech mówią, że to nie jest miłość" - te utwory nie powinny być wykonywane w kościele i coraz więcej diecezji w Polsce dopisuje kolejne piosenki do tej listy.

Więcej o:
Komentarze (10)
Lista piosenek zakazanych na ślubie istnieje. Powstaje w Tarnowie
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 18 razy 18

  Ta wiadomość dotyczy tylko ludzi, którzy z jakichś powodów chcą mieć ślub kościelny a nie normalny, cywilny.

 • jan-ru

  Oceniono 8 razy 8

  Tarnów dziura jakich mało,pisiory pożarły tam wszystkie rozumy,rządzi Rydzyk i nawet biskup ma gó... do powiedzenia.

 • der-rauber

  Oceniono 10 razy 8

  Nie rozumiem, po co ludzie w ogóle zadają się z kościołem. Nic tylko próbują wciskać ciemnoty, jakieś zmyślone postacie na chmurce, jeszcze kasują za pośrednictwo w kontaktach z tymi postaciami. A jak sobie wymyślisz przyjaciela to trafisz do czubków.
  Apostazja jest fajna, zachęcam, żeby jej dokonać.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 1 raz 1

  TO youtube.com/watch?v=BNGpfbdGZuY
  powinni grać na ślubie :)

 • student_zebrak

  0

  tylko Julie Rogers i The Wedding

 • baba67

  Oceniono 9 razy -7

  Mało konkretów, artykuł z serii wq.... To że w tytule jest Alleluja nie oznacza że jest to utwór pobożny. Beatlesi napisali Lady Madonnę-czyz nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX