Mundial 2018. Jechali na mecz traktorem aż ze Szwajcarii. Przez 12 dni podróży zatrzymała ich tylko polska policja

Mundial 2018 wywołuje u wszystkich gigantyczne emocje. Kibice mają różne sposoby, aby wspierać swoje drużyny. Trzech przyjaciół ze Szwajcarii przyjechało na mecz ozdobionym flagami traktorem.

Pociągiem, samolotem, autem - aby dotrzeć na mundial 2018, kibice używają wszystkich możliwych środków transportu. Jednak przyjaciele ze Szwajcarii wybrali niestandardową podróż. Na mundial 2018 przyjechali traktorem.

Na mundial 2018 traktorem

Trzech przyjaciół Beat Studer, Josef Wyer i Werner Zimmermann wyruszyło w drogę na mundial 2018 aż 12 dni przed wyczekiwanym meczem. Wszystko przez środek transportu, który wybrali. 

Na mecz swoich faworytów - Szwajcarii, która grała z Serbią, kibice przyjechali czerwonym traktorem. Ozdobili pojazd flagami swojego kraju i ruszyli w podróż. 

Jak donosi Daily Mail, przez 12 dni przyjaciele pokonali prawie 2 tysiące kilometrów. Zaczęli swoją wyprawę Lucernie i przez długi czas nie mieli żadnych problemów na drodze. Dopóki nie przekroczyli granic Polski. 

Polska policja zatrzymała traktor i zbadała trzeźwość kierowcy alkomatem. Jednak kibic nie był tym faktem zdziwiony lecz rozbawiony.

Głupie pomysły przychodzą zwykle do głowy po pijaku - śmieje się Josef Wyer w rozmowie Daily Mail.

Traktorem na mundial 2018 - skąd taki pomysł?

Przejażdżka traktorem na mecz Szwajcarii była częścią akcji charytatywnej. Dzięki 12-dniowej podróży, przyjaciele zebrali około 20 tysięcy franków szwajcarskich, czyli 75 tysięcy złotych na rzecz organizacji pomagającej chorym dzieciom. 

A więc udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, brawo!

 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. Polska - Kolumbia 0:3. Koniec marzeń Polaków. "Nie pasujemy do światowej elity"

Więcej o:
Komentarze (36)
Mundial 2018. Przyjechali na mecz traktorem. Pokonali 200 kilometrów
Zaloguj się
 • Oceniono 41 razy 23

  Oczywiście ,że takie " głupie " pomysły jak podróżowanie 2 tys km traktorem mogły się zrodzić tylko po pijaku co słusznie zaniepokoiło Polskich Januszów policyjnych . To jest Polska panowie.

 • Marian Kobisz

  Oceniono 20 razy 20

  Wyprzedzałem ich w okolicach Wałcza jadąc drogą 22. Najpierw myslalem że to jakiś lokalny rolnik transportuje przyczepę kempingowa ze wsi na wieś (jechałem w rzędzie aut i nie było widać tablic rejestracyjnych) ale jakie było zdziwienie gdy zobaczyłem nie dość że to wypasiony zabytkowy traktor to jeszcze na blachach szwajcarskich. Zażartowałem wtedy że pewnie jadą na mecz i że dojadą na wrzesień takim tempem. Jednak żart okazał się prawdą. Ludzie mają mega fantazje i czasem zazdroszczę takim luźnych pośladków i braku spiny 😁

 • ext

  Oceniono 17 razy 11

  Muszą się jakoś wykazać. I jeszcze zabrać dowód rejestracyjny najlepiej. Brawo PiSlicja.

 • maxwywar2

  Oceniono 12 razy 6

  Bo gdzie nam krzewicielom kultury bedo tu traktorami jezdzic. Tu jest polska tu sie jezdzi pod prąd autostradą!

 • sergw

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież nie chodzi o to jak piszą niektórzy, że naszej policji nie wolno skontrolować Szwajcarów na traktorze. Przypomnę jednak, że osiołka innym podróżnikom zamordowano w Polsce. Nie w Rosji, Chinach czy Indiach gdzie byli wcześniej ale w Polsce. Rower innemu turyście skradziono także w naszym pięknym kraju. Wyglądamy więc na smutny kraj ze smutnymi ludźmi i smutnymi policjantami.

 • koenzymq10

  Oceniono 5 razy 3

  Ale pielgrzymki walące środkiem drogi są na pewno trzeźwe. Dlatego policja musi je ochraniać, a na końcu sama pielgrzymowac do Króla Polski i jego matuli.

 • adrianos99

  Oceniono 4 razy 2

  Czyli nie zatrzymali ich tylko w Niemczech.

 • roman.wurster

  0

  A mi na ten przyklad w 2011 francuska policja nawet cisnienie w oponach sprawdzala .....i nic o tym w gazetach nie pisali i jak kazdy polak poruszalem sie zabytkowym pojazdem ;) bo 10 letnim volkswagenem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX