Kolejna trąba powietrzna nad Polską. Nad polem nagrano tworzący się lej

Pogoda w ostatnich dniach daje się w Polsce we znaki. Najpierw w Płocku uwieczniono na nagraniu trąbę powietrzną, teraz to samo zjawisko widziano we wtorek przy Wyszogrodzie.

W godzinach popołudniowych na polu nieopodal Wyszogrodu zaobserwowano tworzącą się trąbę powietrzną. Lej prawdopodobnie nie dotknął ziemi, nikomu również nic się nie stało. Jednak nagranie robi naprawdę ogromne wrażenie, zwłaszcza, że podobne zjawiska wciąż w Polsce należą do rzadkości.

Nagranie udostępniono na profilu Polskich Łowców Burz. To już kolejna w ostatnich dniach zaobserwowana i uwieczniona na nagraniu trąba powietrzna. W niedzielę trąba powietrzna, która utworzyła się nad Płockiem, spowodowała obrażenia u jednej osoby.

Trąba powietrzna nad Płockiem zrywała dachy i łamała drzewa. Ta zaobserwowana przy Wyszogrodzie w województwie mazowieckim była nieporównanie mniejsza, co widać również na zdjęciach udostępnianych przez mieszkańców okolicy:

Informacje o kolejnych trąbach powietrznych będą zapewne pojawiały się w najbliższych tygodniach o wiele częściej, niż to było w poprzednich latach. Polska jest w rejonie, który takimi zjawiskami jest szczególnie zagrożony. W najbliższych tygodniach nad Polską mogą wystąpić również gwałtowne burze. Meteorolodzy na najbliższe dni zapowiadają również powrót upałów i pięknej pogody.

Więcej o: