Mundial 2018. Ogromne upały na mecz Polska-Japonia. Nawet 40 stopni na boisku

Mecz Polska-Japonia już w czwartek, tymczasem meteorolodzy nie mają dobrych wieści dla naszych piłkarzy. Z nieba będzie się na nich lał żar. Pogoda na mecz to upał nawet do 40 stopni.

Mundial 2018 ma się dla Polski ku końcowi. Został już ostatni mecz - już w czwartek Polska zmierzy się z Japonią w meczu o honor. Już teraz wiadomo, że nie będzie to łatwy mecz. Zobaczcie, jaką pogodę przewidują meteorolodzy na mecz Polska-Japonia.

Mundial 2018 - mecz Polska-Japonia w upale

To będzie trudny mecz o honor. Japończycy będą za wszelką cenę dążyli przynajmniej do remisu, który wystarczy im do awansu do 1/8 Mistrzostw Świata. Tymczasem również pogoda nie będzie sprzyjała naszym piłkarzom. Na czwartek zapowiadana jest fala upałów.

Wołgograd nawiedzi fala bardzo wysokich temperatur. Władze miasta wydały już ostrzeżenia dla kibiców, którzy zamierzają wybrać się na mecz do stref kibica i na stadion. Temperatura może sięgnąć nawet 40 stopni Celsjusza. Tymczasem najwyższą temperaturą, jaką do tej pory w ogóle odnotowano w Wołgogradzie, było 41,1 stopni Celsjusza.

Mecz Polska-Japonia - pogoda w Polsce

W Polsce w czwartek również będzie gorąco, choć nie aż tak, jak w Wołgogradzie. Zapowiadane temperatury nie powinny sięgnąć 30 stopni Celsjusza - meteorolodzy przewidują 26-28 stopni. Na wschodzie będzie chłodniej - 23 stopnie. Tam również wystąpić mogą gwałtowne burze i opady deszczu.

Mecz Polska - Japonia, zwany też meczem o honor, w czwartek 28 czerwca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

Więcej o: