[MEMY] Mundial, mundial, po mundialu. Polska prawie uratowała honor, wracamy do domu

Mundial 2018 oficjalnie przechodzi dla polskiej reprezentacji do historii. Lepszy był od nas Senegal, lepsza Kolumbia. Tylko Japonia nie dała nam rady i chwała im za to, bo honor (prawie) został uratowany. Wracamy do domu!

Mundial 2018 to dla Polaków już historia. Istnieją wprawdzie jakieś szanse, że jeszcze wyjdziemy z grupy (Kolumbia zostanie zdyskwalifikowana, Japonia zrezygnuje sama, a Senegal uzna wyższość Polski) ale bądźmy szczerzy, są one stosunkowo niewielkie. 

Mecz Polska - Japonia - honor prawie uratowany

Mieliśmy grać o mistrzostwo, jesteśmy jednym z największych rozczarowań mundialu. Nie wyszliśmy z grupy, przegraliśmy dwa mecze, honor obroniliśmy w potyczce Polska- Japonia jedną, samotną bramką. I choć fakt, że w ostatnim meczu udało nam się zwyciężyć, rozgrywka nie należała do szczególnie udanych. 

Na boisku było najzwyczajniej w świecie nudno. Przez zdecydowaną większość meczu nie działo się nic, na co można by zwrócić szczególną uwagę. Aż padł gol. Znienacka. Ciągle zachodzimy w głowę, jak to możliwe. 

Zobacz memy po meczu Polska Japonia: Sensacja. Wygraliśmy, ale... Nadal nie wychodzimy z grupy

Mundial 2018 - Polska reprezentacja nie wyszła z grupy

O tym, że będzie słabo, wiedzieliśmy już w trakcie meczu Polska - Senegal. Na boisku działy się złe rzeczy, a apogeum beznadziei osiągnęliśmy po strzale samobójczej bramki. 

Jeśli po tej rozgrywce ktoś miał jeszcze nadzieję, że będzie dobrze, pożegnał się z nią w meczu Polska - Kolumbia. Po nim chciało się już tylko rzęsiście wylewać łzy. 

Politycy kibicowali Polakom

Za polską reprezentację kciuki trzymali nie tylko szarzy obywatele, ale i najważniejsi w państwie. Andrzej Duda na przykład, żarliwie dopingował biało-czerwonych w towarzystwie małżonki, a po przegranej z Kolumbią przekonywał, że nie warto się załamywać, trzeba otrzeć łzy i ruszyć do przodu. 

Mundial 2018 się (dla nas) skończył. Reprezentacja wraca do Polski

Co teraz? Niewiele. Możemy już tylko czekać na powrót biało-czerwonych i liczyć na to, że w przyszłości będzie lepiej. I oby było, bo z jakiegoś powodu piłka nożna bywa w naszym kraju sprawą narodową. Ważniejszą niż cokolwiek innego, co dzieje się aktualnie w Polsce. 

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. Polska wygrywa z Japonią 1:0, ale zachwytów nie ma. "Skurcz Grosickiego polskim symbolem tego mundialu"

Więcej o: