5-latek na wózku sprzątał Tatry. Turyści chcieli dać mu swoje śmieci, bo właśnie skończyli jeść

5-letni Arek porusza się na wózku. Razem z rodziną był jednym z ochotników w czasie akcji Czyste Tatry. Sprzątał okolice szlaku do Morskiego Oka, a jego mama opisała, z jakimi reakcjami ludzi spotkali się w miniony weekend.
Jestem zaszokowana tym, czego wczoraj doświadczyłam. Niektóre osoby przechodzące obok nas chciały, abyśmy zabrali ich śmieci, bo skończyli np. jeść czy pić, i czemu on ma to znosić w swoim plecaku, jak może nam dać. Przecież ma Pani worek, może to Pani zabrać. A gdybym go nie miała, to co by się z tymi śmieciami stało?

Tak zaczęła swój pełen emocji wpis mama małego, ale bardzo dzielnego Arka, razem z którym sprzątała Tatry w ostatni weekend czerwca. Turyści uznali, że skoro już sprzątają szlak, to można ich potraktować jak przenośne kosze na śmieci. Chcieli im wręczać pozostałości po jedzeniu i piciu, które śmiało mogliby zabrać ze sobą na dół gór. Ale ponieważ wygodniej było oddać je tym, którzy Tatry sprzątają, tak też próbowali zrobić.

Arek z rodzicami sprzątał okolice szlaku w stronę Morskiego Oka. Już teraz, na początku sezonu wakacyjnego, śmieci było co nie miara. Łącznie wszyscy wolontariusze zebrali ich prawie pół tony - a wakacje jeszcze nie zdążyły się na dobre zacząć. Arek z rodzicami zbierał na swojej trasie wszystko, co nie trafiło do kosza na śmieci. A ludzie, jak to turyści, wyrzucali śmieci nawet na ich oczach:

Pani po zwróceniu uwagi wróciła się po papierek, ale bardzo była z tego powodu niezadowolona i nie jestem pewna czy kiedy zniknęliśmy jej z pola widzenia nie pozbyła się go, już bez usprawiedliwiania

Czyste Tatry z rekordem

Akcja Czyste Tatry w tym roku była rekordowa pod wszystkimi względami. Ponad 7 tysięcy osób sprzątało najpiękniejsze z polskich gór. I choć Czyste Tatry to wydarzenie, które odbywa się zaledwie dwa dni w roku, to zachęcamy, żeby trwało cały rok. Idziecie w Tatry lub jakiekolwiek inne góry? A może jedziecie nad morze? Razem z wami powinny wrócić wasze śmieci. A jeśli tylko macie taką możliwość, to i wszystkie inne, które zauważycie nieopodal.

Więcej o:
Komentarze (146)
5-latek na wózku sprzątał Tatry. Turyści chcieli dać mu swoje śmieci, bo właśnie skończyli jeść
Zaloguj się
 • miroslawplpl

  Oceniono 74 razy 70

  Suweren wypoczywa...bezstresowo i patriotycznie.
  Patriotyzm to też jest się umyć i posprzątać swój Kraj!

 • krzych.korab

  Oceniono 67 razy 63

  Zbydlecenie wielu Polaków osiągnęło maksimum. Przepraszam bydło za porównanie.

 • wredek123

  Oceniono 48 razy 42

  Te śmieci proponowali im turyści ??!! Czy było to jakieś "turystyczne bydło"? Bo miedzy tymi dwoma "gatunkami" jest spora różnica!

 • glinda53

  Oceniono 33 razy 31

  Dawno przestlam to robic,w ten sposob sie z tym nie wysprzatamy ,najwyzszy czas wprowadzic kary za takie smiecenie jak w Singapurze ,a szybko wyprostujemy nasza mentalnosc.

 • ri-pi

  Oceniono 39 razy 27

  Czy teraz rozumiecie dlaczego nie spędzam urlopu w Polsce. Ja po prostu nie chcę mieć nic wspólnego z tą hołotą. Takich przypadków mogę podać dziesiątki.

 • kristofoser

  Oceniono 28 razy 26

  Ja to jakiś dziwny jestem. Jak jestem gdzieś i mam jakieś śmieci do wyrzucenia, to je wkładam do torby i zabieram do domu i dopiero tu wrzucam do kosza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX