Znalazł dziurę z pająkami. Włożył do niej rękę i wyciągnął ze środka pajęczą kulę

Boicie się pająków? Nie czytajcie dalej. Chyba, że ciekawość jednak w was zwycięża i chcecie zobaczyć jedno z najobrzydliwszych nagrań w internecie. Wy, którzy wchodzicie, żegnajcie się z nadzieją.

Pająki to nieszkodliwe stworzenia, których ludzie boją się zupełnie bez pow... Nie. Stop. To wszystko nieprawda. Pająki niestety są ohydne i przywodzą na myśl sceny z najgorszych koszmarów. Tymczasem na Ziemi są miejsca, w których pająków jest zatrzęsienie. Wyjątkowo nie mówimy o Australii. To nagranie z Teksasu.

Rodzina znalazła gniazdo tysięcy pająków prawdopodobnie gatunku kosarza pospolitego. Pająki mieszkały spokojnie w dziurze przy brzegu jeziora. Najdzielniejszy z całej grupy - czyli ojciec dzieciaków, które słychać w tle nagrania - włożył do dziury dłoń i wyciągnął całą ich kulę. Rzucone na ziemię rozbiegły się wszędzie, a z samej dziury wychodziły kolejne, zaniepokojone tym, co się wydarzyło z setką ich kolegów i koleżanek.

 

Autor nagrania przyporządkował znalezione pająki do rodziny nasosznikowatych, ale najpewniej jednak był w błędzie. Nasosznikowate również tworzą liczne rodziny, ale to kosarz pospolity składa jaja w takich miejscach jak to, i w takiej upiornej obfitości.

Kosarze są pająkami zupełnie niegroźnymi. Najchętniej zjadają owady, które nie są pokryte pancerzykami - gąsienice, larwy, ślimaki bez skorup, mszyce. Nie pogardzą padliną, chętnie zjedzą też swoich kolegów i koleżanki z tego samego i innych gatunków.

embed
Więcej o: