Pogoda na weekend 7 i 8 lipca. Na sobotę szykujcie kremy do opalania, a na niedzielę parasole

Prognozowana pogoda na weekend 7 i 8 lipca będzie zmienna. Na sobotę warto mieć przy sobie krem do opalania, a na niedzielę przyda się parasol.

Wakacje w pełni, więc i pogoda będzie wspaniale wakacyjna. Najbliższe dni w Polsce będą ciepłe, ale nie obejdzie się bez chwilowego ochłodzenia na koniec weekendu.

Jaka będzie pogoda w sobotę 7 lipca?

Na sobotę meteorolodzy prognozują wysokie temperatury w całej Polsce. Ale nie będą one tak wysokie, jak miało to miejsce w czwartek 5 lipca. W sobotę temperatury nie będą wyższe niż 25 stopni Celsjusza. Najchłodniej nad Bałtykiem - właściwie całe wybrzeże będzie musiało zmierzyć się z chłodną jak na wakacje pogodą. Po 18 stopni Celsjusza wskażą termometry w Dziwnowie i Koszalinie, 20 stopni we Władysławowie. Na wybrzeżu Zatoki Gdańskiej odrobinę cieplej - do 22 stopni, ale nadal nawet w Suwałkach będzie cieplej.

W pozostałych regionach Polski temperatury będą zdecydowanie powyżej 20 stopni Celsjusza. Nie będziemy jednak narzekać na upał - słupki na termometrach nie powinny przekroczyć 25 stopni Celsjusza. Deszcz nie powinien pojawić się przez całą sobotę w jakimkolwiek regionie Polski.

Jaka będzie pogoda w niedzielę 8 lipca?

Tymczasem w niedzielę 8 lipca nastąpi pogorszenie pogody. Nad Polskę przyjdzie ochłodzenie i deszcze. W żadnym regionie Polski temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Jeśli mieszkacie na południu, nie zapomnijcie zabrać ze sobą parasolek. Parasolki przydadzą się również w północno-wschodniej części kraju, bo również tam prognozowane są opady deszczu.

Więcej o: