Jak otworzyć wstrząśniętą puszkę, aby nie wybuchła? Wystarczy użyć palców

Wystarczy odrobinę wstrząsnąć gazowany napój w puszce, żeby ten wybuchł przy otwieraniu. Jest jednak prosty sposób, by tego uniknąć.

Mamy lato, a wraz z nim żar lejący się z nieba i nieprzeparta ochotę na ekspresowe ochłodzenie. Do tego najlepsze wydaje się być picie zimnych, orzeźwiających napoi. Niestety, te gazowane, mają przykrą tendencję do... wybuchania. 

Wystarczy lekko wstrząsnąć puszką, a marzące nam się schłodzone piwo lub cola lądują na naszym ubraniu. Zamiast orzeźwienia mamy irytację. Ale nie ma się czym martwić, jest bowiem prosty sposób, by tego uniknąć!

I nie, nie chodzi nam wcale o wstrzymanie się od picia upragnionego przysmaku. Jeśli zdarzy nam się, że napój jest wstrząśnięty (nieśliśmy go w plecaku, wieźliśmy w torbie na rowerze czy po prostu wypadł nam z ręki i poturlał się po podłodze) wystarczy użyć własnych palców, by jego wzburzenie uspokoić. 

Co mamy zrobić? Zamkniętą puszkę ostukujemy po bokach i po chwili, całkowicie bezpiecznie możemy cieszyć się kojącym, zimnym napojem. jak dokładnie ma to wyglądać, zobaczycie na tym oto filmie:

Jak otworzyć wstrząśniętą puszkę, by zawartość nie znalazła się na ubraniu?

Więcej o: