Najpierw Rydzyk, teraz kolejny duchowny. "Maybacha dostałem na 65. urodziny"

Nie tylko Rydzyk dostaje od wiernych samochody. Zwierzchnik białoruskiej Cerkwi prawosławnej wyznał, że też otrzymał maybacha.

Na początku tego roku w Polsce niezwykłą popularnością cieszyło się nagranie, na którym Ojciec Rydzyk chwali się darami od wiernych. Podczas nagrania audycji "W naszej rodzinie" ogłosił z dumą, że jeden z nich obdarował go drogim autem. maybach, którym wówczas jeździł, według niego pochodził od bezdomnego.

Okazało się, że tak hojne podarki dla duchownych są modne nie tylko wśród katolików. Zwierzchnik białoruskiej Cerkwi prawosławnej, metropolita Paweł zeznał w sądzie, że na swoje 65. urodziny także otrzymał maybacha.

Duchowny był świadkiem podczas sprawy o nadużycia swojego byłego podwładnego. Oskarżony pracował dla metropolity Pawła w wydawnictwie i podobno często obdarowywał go drogimi autami. Duchowny zeznał, że mężczyzna sprowadzał je z zagranicy od 15 lat i nie płacił cła.

Jedno z aut to maybach, który metropolita Paweł otrzymał z okazji swoich 65. urodzin. Wyjaśnił, że często zdarzało mu się przekazywać "prezenty" klasztorom lub parafiom.

Jak podaje rmf.fm powołując się na Radio Swoboda, oskarżony Uładzimir Grozau naraził budżet państwa na straty w wysokości ponad 7 milionów złotych. Mimo to Cerkiew wycofała swoje zarzuty, a duchowny wyjaśnił, że został wprowadzony w błąd w sprawie swojego pracownika.

Dzięki niemu żołnierze zdalnie zniszczą czołg przeciwnika. Nowy dron polskiego producenta

Więcej o:
Komentarze (15)
Najpierw Rydzyk, teraz kolejny duchowny. "Maybacha dostałem na 65. urodziny"
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 3 razy 3

  Strzygą owieczki i barany aż miło popatrzeć :)

 • Rychu Nalepa

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze dodam auto na zdjęciu to stare BMW serii 7 nie Maybach.Na otomoto takie chodzą w gazie za 20 tysięcy zł.Lub wersji Uk kiera po prawej stronie za 10k szkoda ze nie mozna tu dawac linków dałbym linki do ofert.

 • leopold_thebrave

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem co ma do tego dron do niszczenia czołgów, ale urywek z World of Tanks (0:27) jakby trochę ujmuje powagi materiałowi :-)

 • loneman

  0

  Cuda ludzieee, cuuudaaaa :))

 • arbpe

  Oceniono 1 raz -1

  po pierwsze czerska już dawno obiecała O. Rydzykowi maybacha tylko nigdy tej obietnicy nie spełniła, zatem pisanie że ktoś inny też dostał jest zwykłą ściemą. A btw jak tam Stefan Michnik w Szwecji. Jakoś o nim nie słychać. Ile dostaje polskiej emerytury ile szwedzkiej, jaki ma dom, samochód.... Bo to kogo jako stalinowiec skazywał mniej więcej wiadomo.

 • vader2010

  Oceniono 3 razy -1

  Może nie przepadam za wujkiem Tadkiem ale nigdzie nie powiedział ze dostał Mybacha - a toj że kiedyś takim jeździł dodajecie sami bez żadnych dowodów - pitolicie hipolicie

 • Rychu Nalepa

  Oceniono 6 razy -2

  Rydzyk nawet nie stał obok maybacha.Nawet autor książki ,,Imperator"" .potwierdził to w TVN.Kolo 2 lata udawał zwolennika Radia,żeby zebrać materia.Rydzyka wozi kierowca starym pasatem serii B6

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 6 razy -4

  Nie jestem fanem ojca Rydzyka ale teza że jeździł on Maybachem to ordynarne kłamstwo.
  Jesteście na poziomie dziennikarskiego szamba.

 • strabologia

  Oceniono 10 razy -6

  Cyniczni kłamcy!!!!! Rydzyk dostał od osoby, która wygrała w Lotto dwa samochody Volkswageny, a nie Maybacha. Ach, jak kłamać to na całego. Co tam szkodzi! Głupi ludek łyknie wszystko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX