Andrzej Duda grał w kosza w Łodzi. Popisał się tak, że powstają z tego memy

Prezydent Andrzej Duda otworzył obóz sportowy Marcina Gortata w Łodzi. Dopingował młodych sportowców, wygłosił przemówienie, a nawet zagrał w kosza.

Sporty zespołowe bywają wciągające, a i znanym jest powszechnie fakt, że stracić można dla nich głowę. Emocje, jakie towarzyszą grze czy nawet oglądaniu meczu, są ogromne i naprawdę nie ważne, czy jesteś urzędnikiem, biznesmenem czy prezydentem, każdy ma takie samo prawo do ich przeżywania.

Mówiąc o sporcie nie myślimy jedynie o mundialu, który jak nic innego zajmuje teraz kibicowskie myśli i podbija serca. Dziś odnosimy się do koszykówki. A powód jest prosty. Andrzej Duda dostał do ręki piłkę. 

Jak do tego doszło? Andrzej Duda wybrał się do Łodzi, gdzie w Atlas Arenie odbyło się wielkie otwarcie XI obozu treningowego Marcina Gortata. 

"Marcin Gortat Camp" to nic innego, jak po prostu obóz sportowy dla dzieci. Jednak nazwisko wielkiego sportowca przyciąga, więc wakacje te są niezwykle popularne. Na tyle, by pojawił się na nich nawet prezydent.

Bycie prezydentem zobowiązuje, więc Andrzej Duda wygłosił na otwarciu obozu przemówienie, w którym zachwalał polskiego sportowca i jego oddanie przekazywaniu miłości do sportu dzieciom. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że właśnie taka osoba, tak wspaniały zawodnik jak pan Marcin Gortat, nie tylko patrzy na własną karierę i własne życie - a przecież mógłby się skoncentrować tylko na swoich sprawach - ale chce się z innymi podzielić owocami swego wielkiego sportowego sukcesu i patrzy także na sprawy naszego kraju, naszych dzieci, naszej młodzieży

- powiedział w Łodzi prezydent. 

Andrzej Duda nie byłby jednak Andrzejem Dudą, gdyby ograniczył się jedynie do wygłaszania przemówień. Nasz prezydent ceni sobie wszelkie aktywności, od tańca, przez śpiew, po bieganie po boisku. Więc zagrał, bawił się piłką, trochę też pokibicował. Na koniec zaś dostał prezent - koszulkę samego Marcina Gortata. 

Para Prezydencka na otwarciu XI edycji 'Marcin Gortat Camp'Para Prezydencka na otwarciu XI edycji 'Marcin Gortat Camp' Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o: