Nie lubisz zmywać naczyń? Wrzuć do zlewu torebkę herbaty i ułatw sobie pracę

Jak w łatwy i bezbolesny sposób, pozbyć się brudu z naczyń? Nie musisz mieć zmywarki, wystarczy Ci kilka torebek herbaty.

Zmywanie nie jest przyjemne, zwłaszcza mocno zabrudzonych i tłustych naczyń. Każdy, kto z wielkim bólem podchodzi do tego codziennego obowiązku, a nie posiada zmywarki, ma jednak szanse znacznie ułatwić sobie życie. A wystarczy do tego trochę herbaty. 

Co ma herbata do zmywania? Nie chodzi nam o fusy, które rozsypując się po całym zlewie i zapychając odpływ znacznie utrudniają pracę. Dziś potrzebna nam będzie zwykła torebka z herbatą. 

Jak ją wykorzystać? Wystarczy włożyć tłuste naczynia do zlewu, zalać wodą i wrzucić do niej trzy torebki herbaty (mogą być takie, z której już zaparzyliśmy pyszny napój). Co nam to da? I tu możemy się zdziwić, okazuje się bowiem, że w zmywaniu herbata może być cudownym pomocnikiem. 

Kiedy zostawiamy naczynia w wodzie rozcieńczonej z herbatą, ta skutecznie rozpuszcza tłuszcz. Aby ułatwić sobie pracę, wystarczy naczynia w takiej mieszance zostawić w zlewie na kilka godzin a później wymienić wodę. Po takim zabiegu zmywanie pójdzie nam szybko i całkowicie bezboleśnie. 


Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej o: