Starszy pan od 7 lat przychodzi na plażę i siada na murku. Obok stawia fotografię zmarłej żony

Historia pana Giuseppe z Gaety obiegła w ostatnich dniach cały świat. Staruszek 7 lat temu stracił żonę. Od tego momentu codziennie przychodzi na plażę i siada obok jej fotografii. W ten sposób razem z nią patrzy na morze.

Giorgio Moffa, restaurator z włoskiego miasta Gaeta, podzielił się na Facebooku wzruszającą historią jednego z mieszkańców. Starszy pan, którego widzicie na fotografii, to Giuseppe:

Giuseppe ma 72 lata i codziennie przychodzi na wybrzeże. Siada na murku, obok stawia fotografię swojej żony i razem z nią patrzy w dal na fale i łodzie. Restaurator sam napisał, że to musiała być naprawdę wielka miłość, bo mężczyzna często łka za ukochaną.

Kiedy tylko zdjęcie poniosło się przez internet, poznaliśmy więcej szczegółów z życia pana Giuseppe. 7 lat temu stracił swoją ukochaną żonę. Był jej pierwszą miłością, a ona jego - doczekali się trójki dzieci. Od kiedy zmarła, codziennie przychodzi na nabrzeże, żeby wspominać szczęśliwe chwile, jakie przeżyli w tej okolicy. A ona bardzo lubiła tę plażę. Tu kąpali się razem jako dzieci, tu tworzyli wspólne wspomnienia.

Fotografię w ostatnich dniach widziało chyba pół Włoch, zaczyna się również pojawiać w światowych mediach. Ukochana pana Giuseppe miała na imię Ida.

Autor zdjęcia również odniósł się do popularności, do której się przyczynił:

Patrzycie na to zwykłe zdjęcie, zrobione telefonem, i myślicie "co za wspaniała miłość!". Ale tak naprawdę zrobiłem zdjęcie nie tylko cudownemu człowiekowi, zatopionemu we wspaniałych wspomnieniach ze swoją uroczą towarzyszką, ale również miejscu. Na takim murku siedzimy my wszyscy - każdy z nas ma taki świat emocji i wspomnień, które ożywają, kiedy patrzymy na to zdjęcie. Giuseppe miał odwagę, siłę i godność, by pokazać się nam w prosty i bezpośredni sposób po zbyt wczesnej stracie ukochanej osoby. Każdy z nas ma takie "momenty" do pamiętania swoich bliskich. Giuseppe po prostu wziął zdjęcie swojej Idy, posadził ją przed błękitną wodą Zatoki Gaety i wspominał.

My się naprawdę wzruszyliśmy. Panu Giuseppe życzymy wszystkiego dobrego!

Więcej o: