Trąba powietrzna na plaży pełnej turystów. Parasole latały 15 metrów nad ziemią

Do naprawdę przerażających scen doszło kilka dni temu na plaży hiszpańskiej Minorki. Trąba powietrzna trafiła w plażę pełną turystów, porywając ze sobą leżaki i parasole.

Trąba powietrzna i plaża w środku wakacji to nie jest najlepsze połączenie. Tego samego zdania są zapewne turyści z plaży na hiszpańskiej Minorce. Trąba powietrzna uderzyła w plażę Binibèquer, popularne miejsce wypoczynku dla mieszkańców Europy. 19-metrowy słup wirującego powietrza trafił między ludzi, leżaki, ręczniki i parasole.

 

Nikt nie ucierpiał, ale bez wątpienia turyści najedli się strachu. Wiatr porywał wszystkie lżejsze przedmioty wysoko do góry, ludzie w popłochu uciekali przed trąbą powietrzną do morza.

Trąba powietrzna rozpętała się nad plażą we wtorek o godzinie 14. Zaczęła się przy końcu plaży i ruszyła do jej centrum, zabierając ze sobą wszystko, co mogła unieść. Miała średnicę 4 metrów i rozwiała się, jak tylko przemieściła się nad wodę - równie nagle, jak się zaczęła. Świadkowie i ratownicy mówią, że to cud, że nikomu nic się nie stało.

Trąba wodna w Darłówku. Takie widowisko na Bałtyku nie zdarza się często [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (6)
Hiszpania, Minorka. Trąba powietrzna na plaży pełnej turystów
Zaloguj się
 • wiarus25

  Oceniono 1 raz 1

  Same parasole i kilka namiotów, a gdzie parawany?

 • filip2604

  0

  kto używa parasoli nad morzem? tam zazwyczaj wieje silny wiatr

 • gazeciarz80

  0

  Dobrze, że tylko parasole od słońca tak latały. Strach pomyśleć jakby te parasole poleciały z powodu wiatru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX