Wybrano najgorszy zespół Mistrzostw. Polska niestety na pierwszym miejscu rankingu

Mundial 2018 kończy się, więc nadszedł czas na podsumowania. W plebiscycie na "najgorszy zespół Mistrzostw Świata w Rosji" zwycięża... Polska. Wyprzedziliśmy nawet Egipt i Niemcy.

Zawsze można powiedzieć, że to jakiś sukces, być gdzieś na pierwszym miejscu. Ale chyba nie o takie pierwsze miejsce chodziło. Na portalu realsport101.com opublikowano ranking najgorszych drużyn mundialu. No i niestety trafiło również na nas. Polska została najgorszym zespołem na Mistrzostwach Świata. Ale przynajmniej jesteśmy w doborowym towarzystwie!

Autor rankingu wybrał zaledwie 8 najgorszych drużyn i uszeregował je zgodnie ze swoimi przekonaniami. Skupił się na drużynach, które w swoich grupach zagrały najgorzej i odpadły na ostatnich miejscach. Pech chciał, że w zestawieniu znalazła się również Polska. A nie, to jednak nie był pech. To efekt naszej gry na mistrzostwach. I to na nie byle jakim miejscu, bo na pierwszym.

Za co otrzymaliśmy takie wyróżnienie? Tak swój wybór uzasadnia autor rankingu:

Polska razem z Kolumbią miała wedle przewidywań wyjść z grupy. Ale zmarnowali szansę, grając jak napuszeni. (...) Panama była najgorszą drużyną pod względem futbolu, Niemcy byli największym rozczarowaniem. Ale to drużyna Adama Nawałki połączyła te dwie cechy. Zagrali najmniej ekscytujące mecze Mistrzostw, a Robert Lewandowski nie stanowił żadnego zagrożenia, pomimo 16 goli strzelonych w czasie kwalifikacji. Mogli zagrać dużo, dużo lepiej i dlatego zasługują na pierwsze miejsce.

Wirtualną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu była... drewniana łyżka.

Ranking najgorszych drużyn Mistrzostw Świata

Cóż, to niestety bolesne, ale bardzo prawdziwe słowa. Kogo zatem pokonaliśmy i jaka była kolejność rankingu?

8 - Maroko

7 - Islandia 

6 - Kostaryka

5 - Australia

4 - Egipt

3 - Niemcy

2 - Panama

1 - Polska

Podobnych rankingów jak ten ze strony realsport101.com będzie zapewne dużo więcej. Ale obawiamy się, że Polska znajdzie się chyba w każdym, który będzie uwzględniał drużyny najsłabsze... O ile może zaskakiwać obecność w tym rankingu drużyny Islandii, o tyle my możemy być pewni - nikt nie ma wątpliwości, że nie poszło nam najlepiej. 

Mundial 2018 - Polska przegrała dwa mecze z trzech

Polska nie miała na tym mundialu ani odrobiny szczęścia. Przegraliśmy mecz z Senegalem i mecz z Kolumbią. Po tych porażkach został nam już tylko mecz o honor z Japonią, szczęśliwie wygrany. 

Więcej o: