Wybrano najgorszy zespół Mistrzostw. Polska niestety na pierwszym miejscu rankingu

Mundial 2018 kończy się, więc nadszedł czas na podsumowania. W plebiscycie na "najgorszy zespół Mistrzostw Świata w Rosji" zwycięża... Polska. Wyprzedziliśmy nawet Egipt i Niemcy.

Zawsze można powiedzieć, że to jakiś sukces, być gdzieś na pierwszym miejscu. Ale chyba nie o takie pierwsze miejsce chodziło. Na portalu realsport101.com opublikowano ranking najgorszych drużyn mundialu. No i niestety trafiło również na nas. Polska została najgorszym zespołem na Mistrzostwach Świata. Ale przynajmniej jesteśmy w doborowym towarzystwie!

Autor rankingu wybrał zaledwie 8 najgorszych drużyn i uszeregował je zgodnie ze swoimi przekonaniami. Skupił się na drużynach, które w swoich grupach zagrały najgorzej i odpadły na ostatnich miejscach. Pech chciał, że w zestawieniu znalazła się również Polska. A nie, to jednak nie był pech. To efekt naszej gry na mistrzostwach. I to na nie byle jakim miejscu, bo na pierwszym.

Za co otrzymaliśmy takie wyróżnienie? Tak swój wybór uzasadnia autor rankingu:

Polska razem z Kolumbią miała wedle przewidywań wyjść z grupy. Ale zmarnowali szansę, grając jak napuszeni. (...) Panama była najgorszą drużyną pod względem futbolu, Niemcy byli największym rozczarowaniem. Ale to drużyna Adama Nawałki połączyła te dwie cechy. Zagrali najmniej ekscytujące mecze Mistrzostw, a Robert Lewandowski nie stanowił żadnego zagrożenia, pomimo 16 goli strzelonych w czasie kwalifikacji. Mogli zagrać dużo, dużo lepiej i dlatego zasługują na pierwsze miejsce.

Wirtualną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu była... drewniana łyżka.

Ranking najgorszych drużyn Mistrzostw Świata

Cóż, to niestety bolesne, ale bardzo prawdziwe słowa. Kogo zatem pokonaliśmy i jaka była kolejność rankingu?

8 - Maroko

7 - Islandia 

6 - Kostaryka

5 - Australia

4 - Egipt

3 - Niemcy

2 - Panama

1 - Polska

Podobnych rankingów jak ten ze strony realsport101.com będzie zapewne dużo więcej. Ale obawiamy się, że Polska znajdzie się chyba w każdym, który będzie uwzględniał drużyny najsłabsze... O ile może zaskakiwać obecność w tym rankingu drużyny Islandii, o tyle my możemy być pewni - nikt nie ma wątpliwości, że nie poszło nam najlepiej. 

Mundial 2018 - Polska przegrała dwa mecze z trzech

Polska nie miała na tym mundialu ani odrobiny szczęścia. Przegraliśmy mecz z Senegalem i mecz z Kolumbią. Po tych porażkach został nam już tylko mecz o honor z Japonią, szczęśliwie wygrany. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Mundial 2018. Wybrano najgorszy zespół Mistrzostw. Polska na pierwszym miejscu
Zaloguj się
 • pikolo155

  Oceniono 13 razy 9

  Dlaczego "niestety"? Należało się? Należało.

 • bokaj

  Oceniono 11 razy 7

  Realistyczna ocena. Tak było.
  Teraz lata bardzo chude, bo trzeba to towarzystwo wzajemnej adoracji "by Ann" rozgonić i stworzyć coś od początku, nie oglądając się na rozkapryszonego Lewandowskiego, któremu w ostatnich latach stale coś nie pasuje.
  Dziękujemy Wam Panowie - rozejdźcie się do domów, konsumujcie te swoje niebotyczne dobra z tymi plastikami u boku - a na boisko teraz wpuszczamy SPORTOWCÓW!

 • lech2011

  Oceniono 7 razy 5

  To prawda. Kompletna kompromitacja!

 • ri-pi

  Oceniono 3 razy 3

  No i co masie osiągnięcia. Ale jak mogło być inaczej skoro osioł z Wrocławskiego ZOO lepiej wiedział jaki będzie wynik niż nasi mędrcy piłkarscy dyskutujący w telewizorni

 • norton2

  Oceniono 3 razy 3

  Duda powinien to całe piłkarskie barachło odznaczyć wszelkimi możliwymi medalami i orderami Polski za urwa mać - wybitne osiągnięcia sportowe!!!!!

 • aboco68

  Oceniono 7 razy 3

  może przed następną większą imprezą dziennikarze przestaną "pompować balonik"? są jeszcze gorsi od reprezentacji

 • korowiow8

  Oceniono 2 razy 2

  -co jest?
  -nic panie kierowniku! oczko mu sie odlepiło! temu bońku!

 • qwarq7

  Oceniono 2 razy 2

  "Niestety"? Przecież taka jest prawda, jedyna drużyna, która nie zagrała ani jednego emocjonującego meczu i nie pokazała jaj

 • roll

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby w tym rankingu Polska nie byłaby na I platzu to bym pomyślał że świat zwariował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX