Zapalił papierosa, ogień buchnął mu w twarz. W sekundę płonęło wszystko wokół niego

Palenie szkodzi zdrowiu - chociaż każdy o tym wie, nadal wszędzie pełno nałogowców. Jednak jak się okazuje, papierosy mogą zaszkodzić nie tylko naszym płucom.

W sieci pojawił się film, na którym dwóch mężczyzn odwiedza sklep. Kiedy sprzedawca szuka wybranego przez klienta produktu widać, że ten się niecierpliwi. 

Niestety wpada na pomysł, że w międzyczasie zapali papierosa. Gdyby wiedział, jakie będą konsekwencje takiego zachowania, na pewno poczekałby aż znajdzie się na zewnątrz.

 

W chwili gdy klient zapalił zapalniczkę nastąpił wybuch. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak w ciągu ułamka sekundy mężczyzna zaczął płonąć od stóp do głów. Na nagraniu widać też, jak ogień natychmiast przenosi się na jego kolegę, sprzedawcę i błyskawicznie rozprzestrzenia po sklepie.

Niestety nie wiemy, czy komukolwiek udało się przeżyć ten groźny wypadek. Nagranie urywa się kilka sekund po wybuchu.

Przyczyną wybuchu był najprawdopodobniej ulatniający się gaz w pomieszczeniu. Jednak tak duża siła eksplozji sugeruje, że musiało być go sporo. Jak to możliwe, że nikt tego nie wyczuł? Nie wiemy.

Jak widać palenie papierosów może być bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje. Ten film to kolejny powód, aby jak najszybciej rozstać się z nałogiem.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: