Lubisz pić piwo? Wejdź z nim pod prysznic. Naukowcy twierdzą, że tam smakuje najlepiej

Jeśli myśleliście, że piwo smakuje najlepiej w słoneczny dzień na świeżym powietrzu, mylicie się. Naukowcy twierdzą, że najlepiej raczyć się złotym trunkiem... pod prysznicem.

W sieci pojawiła się informacja o specjalnym piwie, które miało smakować o wiele lepiej pite pod prysznicem. Ludzie chętnie sprawdzali w praktyce tę teorię i dzielili się swoimi opiniami, a nawet zdjęciami z łazienki w mediach społecznościowych.

 

Szybko okazało się jednak, że to nie w marce piwa tkwi tajemnica specjalnego smaku, który wydobywa się z puszek pod strumieniem ciepłej wody. Jak donosi noizz.pl, do poczucia głębi smaku i aromatu nadaje się każdy rodzaj i gatunek tego alkoholu.

 

Jak twierdzi doktor Justin Holtzman, absolwent Harvardu wszystko przez wysoką temperaturę i duży stopień wilgotności. Te dwa czynniki sprawiają, że smak piwa jest o wiele bardziej intensywny. Szczególnie jeśli wcześniej napój zostanie odpowiednio schłodzony.

Podczas picia pod gorącym strumieniem wody czujemy mocny, wyrazisty smak, odczuwając większą przyjemność - tłumaczy specjalista.

Nie pozostało nam nic innego, jak sprawdzić tę wiedzę w praktyce.

Czy alkohol pomaga zasnąć? [NaZdrowie]

Więcej o: